rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Erdoğan Tercih Vaatlerini Açıkladı: ‘Bağımsız ve Nesnel Yargı Adaletin Tecellisine Odaklanacak’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, AK Parti İstanbul 6. Klasik İl Kongresi’nde seçim manifestosunu açıkladı. 24 Haziran seçimlerinin Türkiye için bir milat olacağını bildiren Erdoğan, “Türkiye, bölgesinin en kayda değer gücü haline geliyor. Yeni dönemde Türkiye küresel bir şiddet, öncü bir ülke olacak” dedi. Erdoğan ayrıca, “Tam kuvvetler ayrılığı ile Meclis yasa yapmaya ve hükümeti denetlemeye, hükümet etkili icraata, yargı da bağımsız ve objektif bir biçimde adaletin tecellisine odaklanacak” ifadelerini kullandı.

s-2accc0af447510260244ef108cfa399fc30176 AKP İstanbul 6. Alışılmış İl Kongresi, Sinan Erdem Spor Salonu’ndan düzenlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da kongrede, 24 Haziran seçimleri için seçmenlere vaatlerini açıkladı.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı seçim manifestosunda öne çıkan başlıklar şöyle:

“Seçimlerin ardındaki şahlanış ve yükseliş idealimiz hayata geçecek”

s-570b1b7867337ef43abffd1693070102eec521 “İçinde bulunduğumuz dünyada Türkiye, bölgesinin en önemli gücü haline geliyor. Yeni dönemde Türkiye küresel bir kuvvet, öncü bir ülke olacak.” “Seçimlerin ardındaki Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle şahlanış ve her tarafta yükseliş idealimiz tüm unsurlarıyla hayata geçecek.””Bütün kuvvetler ayrılığı ile Meclis yasa yapmaya ve hükümeti denetlemeye, hükümet etkili icraata, hak da egemen ve nesnel bir biçimde adaletin tecellisine odaklanacak.”

“Kazanç grupları arasındaki makas şipşak kapanacak”

s-96443c02ec7860e4c4f3148fd6b957323349e4 “Vesayet düzeni de bürokratik oligarşi de en ince ayrıntısına kadar son bulacak.””Demokratik siyasetin kurumsallaştığı bu yeni sistemde, istikrar kalıcı ayla gelecek. Hızlı karar, gecikmeyen icraat ve etkin yönetimle, hesaplı artma ivme kazanacak.””Türkiye 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine daha muhakkak adımlarla yürüyecek.””Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle ulusal gelir artacağı ve tabana daha artı yayılacağı için, kazanç grupları arasındaki makas çabucak kapanacak.””Herkesin mal güvenliği ve ticaret yapma özgürlüğü, daha kuvvetli bir şekilde hukuk devletinin güvencesi altında olacak.”

“Ahdim olsun ki faizler, enflasyon ve cari açık düşecek”

s-e1f6c6bd6aa03c66bb7c992be5ab6d64bcac11 “Ahdim olsun ama; yeni dönemde Türkiye muasır uygarlık seviyesinin üstüne çıkacak.””Yerli otomobil ve savunma sanayii alanındaki projelerimiz süratle hayata geçecek.””Ahdim olsun ki faizler, enflasyon ve cari açık düşecek.””Kanal İstanbul ve 1915 Çanakkale Köprüsü gibi büyük projeler mutlaka hayata geçecek. İstanbul’daki yeni havalimanımız bu sene 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızda hizmete girecek.””El birliğiyle Türkiye ekonomisini büyütecek ve dünyaya markalar sunacak küresel bir baskı haline getireceğiz.”

“Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı gibi harekatlara yenileri eklenecek”

s-8be38357ad5de9ee78516f126e72b587a638ef “Dış politikamızın temel ilkeleri ‘bağımsızlık’,’milli çıkar’, ‘ulusal güvenlik’ ve ‘vicdani duruş’ olmaya devam edecek. Kimsenin efendiliğini kabul etmediğimiz gibi kimseye de efendilik taslamayacağız.””Küresel bir zor edinmek için kendi silahlarımızı üretmeye devam edeceğiz. Altay tankımız gibi, Saldırı helikopterimiz gibi, İHA’larımız, SİHA’larımız gibi savunma sanayii değerlerimizi artıracağız. Hedefimiz karada, havada, denizde, her alanda yüzde yüz yerli savunma sistemlerine Türkiye olarak sahip almak.””Bu can bu bedende olduğu müddetçe terör örgütlerine dünyayı rahat etmekten katiyen vazgeçmeyeceğiz.””Türkiye, yeni dönemde sınırlarını terör örgütlerinden temizlemek için Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı gibi harekatlarına yenilerini ekleyecektir.”

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın