rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Erdoğan ‘Avrupa’da Konuşacağım’ Demişti: Almanya ‘Seçim Kampanyasına Izin Yok’ Dedi

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın erken seçimler öncesinde Avrupa’da Türk vatandaşlarına hitaben bir tavır yapacağını açıklamasının arkasında, Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, yabancı siyasilerin Almanya’da seçim kampanyası yürütmesine izin verilmeyeceğini tekrarladı. Maas, Türkiye ile geçen sene yaşanan tartışmaların tekrarlanmamasını dilediğini vurguladı.

Kanada’nın Toronto kentinde G7 dışişleri bakanları toplantısına katılan Bakan Maas, gazetecilerin konuyla ilgili sorularını yanıtladı.

s-0519fac822bbb987628c554d2efdfe3436debb Deutsche Welle’nin aktardığı bilgiye takriben Sosyal Demokrat Partili (SPD) Maas, “Bizim bu konudaki tavrımız net. Yabancı bir ülkede yapılacak seçimlerden üç ay önceki dönemde, Almanya’da tercih kampanyası yürütülmeyecek” şeklinde konuştu. Maas, “Bu hangi ülkeden geldiklerinden egemen olarak herkes için geçerli” dedi.Türkiye ile geçen sene yaşanan tartışmaların tekrarlanmamasını dilediğini vurgulayan Maas, “yaşanan bu tartışmanın her iki tarafa da faydası olmadığını” belirtti.

Erdoğan “Avrupa’da Türk vatandaşlarına sesleneceğim” demişti.

s-faee8e36f67704f474d7734d483e6b868f1b19 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumartesi günü NTV televizyonunda yaptığı açıklamada, “Büyük ihtimalle derhal yurt dışındaki hazırlığımız işlenmiş. Şöyle 10-11 bin karakter bir kapalı spor salonunda –şu anda ülkeyi açıklamayacağım- orada uluslararası kuruluşun inşallah toplantısında bulunacağım ve orada Türk vatandaşlarıma sesleneceğim. Ve büyük ihtimalle de Avrupa’yı orada toparlayacağız, orada da inşallah bu konuşmamızı yapacağız” şeklinde konuşmuştu.

Avusturya ve Hollanda’dan da aynı açıklamalar gelmişti.

Yeni Bir Krizin Kapısı Aralandı: Hollanda Başbakanı ‘Propaganda İçin Gelmeyin’ Dedi –

Türkiye ile Almanya özellikle son bir yılda bir fazla kez kriz yaşadı.

Referanduma 40 Gün Kala Gündemimiz Türkiye-Almanya Krizi: İşte Bir Yılda Yaşanan 10 Gerilim

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın