rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Dünyanın öbür ucundan damat buldu

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Manisa’da geleneksel düğün adetlerinden biri olan ve düğün sonrası damada yapılan şakalardan ve eziyetlerden korkan 28 yaşındaki damat Ferhat Balaban, 22 sağdıcının arasından gelini bırakarak kaçtı. Manisa’daki eniştesine sığınan damadın ise eve geliş görüntüleri sosyal medya hesabı üzerinden ‘İçerde’ dizisinin müziği eşliğinde ‘Damat yine olsa yine kaçarım dedi’ yazısıyla paylaşıldı. Sabaha kadar damadın gelmesini bekleyen sağdıçları ise damada yapacakları şakanın yerine yaşadığı korkunun yettiğini söyledi.

Manisa’nın Yunusemre İlçesi’ne bağlı Yuntdağı bölgesindeki Yağcılar Mahallesi’nde fıkraları aratmayan bir olay yaşandı. Berivan-Ferhat Balaban çiftinin düğününde kız alma töreninin ardından damadın gelini bırakıp kaçması mahalle halkını da ikiye böldü. Kimi damadın kaçarak iyi yaptığını belirtirken, kimileri de damadın daha önce kendisinin de yaptığı şakalardan nasiplenmesi gerektiği yönünde görüş bildirdi.

Düğün sonrası gelini bırakıp kaçan damat Ferhat Balaban günün konusu olurken, damadın sağdıçların yapacağı şakalardan haberdar olması üzerine başına geleceklerden korktuğu için kaçtığı öğrenildi. Sabaha kadar damadın gelmesini bekleyen sağdıçları ise damada yapacakları şakanın yerine yaşadığı korkunun yettiğini söyledi.
Damadın sağdıçlarından Cihan Balaban, bunun bir işkence değil mahalle eğlencesi olduğunu belirterek, “20 sağdıçtan birisiyim. Mahallemizin geleneğine göre düğün bittikten sonra gelin eve geldikten sonra damadı tekrar kuaföre götürüp tıraş ettiriyoruz. Ondan sonra işkence deniliyor ama işkence değil bu bir eğlence. Kelime olarak işkenceyle aynı değil. Bir eğlence yapıyoruz kendi aramızda. Üzerine un atmak, boynuna çan takmak gibi. Damat gelini terk edip gitti. Çünkü zaten kaçması imkansızdı 20 sağdıcın arasından. Biz gelin almaya gittik. Tekrar eve döndüğümüzde gelin evin önüne yanaştığında arabadan inmeden o tuvaletinin geldiğini söyleyerek arabadan indi. Gelin daha arabadaydı. O ara evin arka bahçesinden başka biri alıp gitmiş. Kaçma sayılmaz aslında o terk edip gitmiş düğünü. Arkasından kovalayan olmadı zaten. Sonra biz aradık kim yapmış olabilir nereye gitmiş olabilir. Bekledik. Yeni evinde, annesinin evinde, kız evinde her tarafta sağdıçlar bekledi. Gelini terk edip gitti korkudan. Bu korku ona ömür boyu yeter. Biz sağdıçlar olarak bu korkuyu ona düğün hediyesi olarak hediye ediyoruz. Geçen yıl 27 Kasım’da aynısını ben yaşadım. Yine o kaçan arkadaş başroldeydi” dedi.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın