rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

‘Dokunulmaz’ İl Afiyet Müdürü’nden Aracını Durduran Polise: ‘Sen Kimsin Ulan Beni Arıyorsun?’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Şırnak İl Sağlık Durumu Müdürü Nedim Uzun, Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’nın emniyet teftiş noktasında durdurulan aracını “Sen kim oluyorsun da beni arıyorsun lan. Ben İl Sağlık Durumu Müdürüyüm, beni de aracı da arayamazsın” diyerek polislere aratmadı. Yaşananlar, noktadaki bir görevli göre cep telefonu ile görüntülendi. ‘Müdürün aracını durduran ve ona yardıma gelen 4 polis memuru farklı ilçelere ‘sürgün gibi’ gönderildi.

‘Dokunulmaz’ İl Sağlık Durumu Müdürü’nden Aracını Durduran Polise: ‘Sen Kimsin Ulan Beni Arıyorsun?’‘Dokunulmaz’ İl Sağlık Durumu Müdürü’nden Aracını Durduran Polise: ‘Sen Kimsin Ulan Beni Arıyorsun?’ Sözcü’den Deniz Ayas’ın haberine tarafından, 21 Mart 2018 günü Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’nın nizamiyesinde meydana gelen durum, savcılık dosyasındaki ifadelere göre şöyle gelişti.

İki müdürün arabulucu havalimanı girişinde durduruldu

s-3a740fe35e7547047d2085f9acd023bba36e29Şırnak İl Sağlık Müdürü Nedim Uzun ve Şırnak Çevre ve Şehircilik İl Müdürü İlker Yavuz’un içerisinde bulunduğu sivil plakalı otomobil, havalimanının girişindeki polis kontrol noktasında diğer bütün araçlar gibi durduruldu. Aracı birincil durduran polis memuru; durdurdukları araçta arama ve kontroller yaptığını, bu esnada araçtaki İl Sağlık Durumu Müdürü Nedim Uzun ve yan İl Çevre Müdürü İlker Yavuz’un görevlerini yapmalarına engel olduğunu bahis etti.

‘Sen kimsin lan, ben İl Afiyet Müdürüyüm’

s-30a7c26cb0d4085da486c88aa285ce03e2357dŞikayetçi polis, savcılığa verdikleri ifadede olayın detaylarını şöyle anlattı.“21 Mart 2018 tarihinde yine havalimanında nizami antre noktasında görevli olduğum sırada Şırnak’ta İl Sağlık Müdürü olarak tahsis yapan Nedim Uzun teftiş noktasında aracıyla benim bulunduğum ilk emniyet noktasında durdu. Ben kendisini önceden tanımıyordum. Ayrıca araç sivil plakalıydı. Şahıs kendisini İl Sağlık Müdürü olarak tanıttı. Ben de kendisine aracını denetlemek zorunda olduğumu söyleyince bu kişi bana ‘Sen kimsin lan, ben İl Sağlık Durumu Müdürüyüm. Beni arayamazsın’ dedi.”

‘Nerede lan beni arayacak kişi? Gel de arasana lan’

s-b6cd09aa84dc7b9ce38625de692f4569239cf9Şikayetçi polis; sıhhat müdürünün, araç hareket halindeyken “Nerede lan beni arayacak kişi? Gel de arasana lan. Ne oldu, arayamadın işte” diyerek polislere sözlü tacizde bulunduğunu anlattı. Havalimanı nizamiye antre bölgesini gören kameraların olduğunu hatırlatan polis memuru “Kamera kayıtları incelendiğinde belirttiğim hususlar saptama edilecektir.” dedi.

Müdürün aracını durduran polis memuru hem hakkında ortaya atılan “FETÖ’cü” imasına isyan ederek, savcılığa ikinci bir kabahat duyurusunda bulundu.

s-754ae8d93efe3f5880c266dda305757a14ffa4

Güvenlik-Sen: ‘Algı operasyonu yapılıyor’

s-812103c56b706789fb4557d7d24e5d07323994Yaşananlarla ilgili Sözcü’ye konuşan Güvenlik-Sen yetkilileri de ana sezgi operasyonunun, İl Sıhhat Müdürü cephesi kadar yapıldığını savundular. Sürecin yakından takipçisi olduklarını gösteren bir hukukçu yetkili “Polis memurları yalnızca işlerini yapmışlardır. Konu zaten savcılıkta. Ama görülüyor ama yalan yanlış haberler ve iddiaya göre iddia taşıyan köşe yazılarıyla kamuoyu yaratılmaya çalışılıyor” dediler.

Sosyal medyadan da yaşanan bu olayla ilgili tepkiler geldi: ‘Size bu egoyu yaşatanlar utansın’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın