rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Her Eve Buzdolabı Giriyorsa Rahat Seviyesi Var Demektir’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Başkanlık yarışı için Sakarya mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomiye ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, geçmiş dönemlerde buzdolabı satışlarının 1 milyon olduğunu vurgulayarak satışların şimdi 3 milyona yükseldiğini belirtti ve ‘her eve buzdolabı giriyorsa refah seviyesi var demektir’ dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sakarya’da AKP’nin bu döneme dek yaptığı icraatlardan bahsetti.

s-93ea13185b3d89b2c67f7063f48dae27b29ebcYol çalışmalarından bahseden Erdoğan, ‘Sakarya’ya 2002’ye değin ne yapmışlar biliyor musun? 133 kilometre ayrılmış yol yapılmış. Biz buna 268 kilometre daha ekledik. Düşünebiliyor musunuz? 79 senede ne üretilmiş? Biz 16 senede ne yapmışız? Yapıyoruz da yapıyoruz.’ ifadelerini kullandı.

Erdoğan keza Muharrem İnce’nin başlattığı ‘prompter’ tartışmasını da yanıtladı

Polemik Sürüyor: İnce’nin ‘Rakibim Prompter’ Sözüne Erdoğan’dan ‘Dersini Veririm’ Yanıtı –

‘Ekonomideki fena gidiş’ eleştirilerini de yanıtlayan Erdoğan ‘buzdolabı’ satışlarından bahsetti

‘Ekonomideki fena gidiş’ eleştirilerini de yanıtlayan Erdoğan ‘buzdolabı’ satışlarından bahsetti ‘Ekonomideki kötü gidiş’ eleştirilerini de yanıtlayan Erdoğan ‘buzdolabı’ satışlarından bahsetti 5b16d4c2697ff43c103e73c4.jpgErdoğan’ın açıklaması şu şekilde: “Konuşuyorlar ekonomide şöyle oldu böyle oldu. Dinleyin dinleyin, bay Kemal burayı da iyi dinle. Sizin otomobile motomobile kafanız basmaz. 2002 yılında 91 bin adet otomobil satılan Türkiye’de, geçtiğimiz sene 723 bin araba satıldı. Buzdolabı satışı neydi? 1 milyon 88 bin. Nereye çıktı? 3 milyar 107 bine yükseldi. Aramak ama fakir fakir değil, eğer her eve buzdolabı giriyorsa seslenmek ancak bir refah seviyesi var. Otomobiller giriyorsa bir refah seviyesi var.”

Cumhurbaşkanı’nın açıklamasına İnce cevap verdi: ‘Buzdolabının içini boşalttın.’

s-97a073b0143b7f623dea06986b96b13d57855fAydın’da vatandaşlara seslenen İnce, Erdoğan’ın konuşmasını hatırlatarak “Bugünkü konuşması toplumdan ne kadar uzaklaştığının bir göstergesi… Aynen şöyle demiş; ‘Buzdolabı bir hesaplı gelişmişlik göstergesiymiş.’ Yani buzdolabı olması her evde  buzdolabı var diyor daha ne istiyorsunuz diyor. Erdoğan senden önce biz yiyeceklerimizi ağaç kovuğunda mı saklıyorduk? Yahu buzdolabını bile fazla görüyor millete. Kendisi mango suyu içecek, kendisi 4 bin 500 liralık beyaz nehir içecek. Sen ne yaptın biliyor musun? Bu millette buzdolabı 40 senedir vardı. Sen bu buzdolabının içini boşalttın içini.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları sosyal medyada da gündem oldu. Öne çıkan bazı yorumlar şöyle

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın