rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

CHP Kaynamaya Başladı: Kılıçdaroğlu’na Seri Halinde İstifa Çağrıları

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

CHP’nin 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinin de ardındaki kalarak, sandıktan yüzde 22 oy oranı ile çıkmasının peşinde tenkit okları Genel Başkan Kılıçdaroğlu ve parti yönetimine döndü… CHP’nin 41 sene daha sonra Elazığ’dan milletvekili çıkardığı Gürsel Erol, “Partimizin koltuk adamlarına yok, ülkenin yönetimi ile ilgili bahis taşıyan dava adamlarına ihtiyacı vardır” diyerek Kılılçdaroğlu’nu istifaya çağırdı. Gürsel’in yanı sıra partinin yöneticilerinden ve eski milletvekillerinden de istifa çağrıları geliyor.

s-8842a41ef57d7a08c54f4b9484b095459f46f6 Partisine karşın eleştirilerde de bulunan Aksünger, “CHP, milleti fazla tereddütte bıraktı. Aynı şey Muharrem İnce için de geçerli” diye konuştu. Dün gün boyu her taraftan birçok tedirgin haberler aldıklarını söyleyen Erdal Aksünger, şöyle dedi:”Hepsini takip ettik. Ne eyvah fakat üzüntü verici. Bu değin büyük tereddütler içerisinde sonuçlanan seçimi yorumlamak da zorlama. Kafamda bu sonuçları kabullenmeme düşüncesi hep olacak çünkü çok soru işareti var. Bu soru işaretlerini toplumun da taşıdığını düşünüyorum. Onlar aydınlanmadığı sürece bu seçimlerin üzerinde her zaman gölge olacak. CHP’nin genel başkanı ve yöneticileri sınıfta kaldı. Seçim gecesi topluma izah etme yapmayarak, beklentileri yerle bir ettiler. Bu da farklı bir üzüntü sebebi.”

“Kan değişimi lazım”

s-c2c7add864b9f0d6b6c037902cc94151bcc323 Muharrem İnce’nin yüzde 30’un üzerinde bir oy aldığını belirten Aksünger, “CHP, Muharrem İnce’ye yetişemedi. Psikolojik sınırı aşamadı. Kimse bunu bir başarı olarak gösteremez” dedi.Parti yönetimine yüklenmeyi sürdüren Aksünger, “Mücadele etmek ayrı bir şey ama bu kadar basiretsiz yöneticiler ile birlikte mücadele etmek de zor” ifadelerini kullandı. Türkiye’de sürecin, Cumhuriyetin, laikliğin güvencesinin CHP olacağını vurgulayan Erdal Aksünger, şunları söyledi:”Parti içi mücadele artık farklı bir mecraya taşınacak. Artık ülkeyi yönetme refleksi üzerinden hareket eden insanlara ihtiyaç var. Sadece parti içerisinde iktidar olmayı düşünen insanlara ihtiyaç yok. Buna genel başkan da dahil. Yeni yapılanmaya ihtiyaç var. Liyakat ile parti kendini toparlayarak toplumun her kesimine umut olmaya devam etmeli. Kan değişimlerinin olması gerekiyor. Kast sisteminin bir an önce ortadan kaldırılması gerekiyor. Kaldırılmazsa ülkeyi harap edecek.”

Gürsel Erol: “Genel Merkez yönetimini istifaya davet ediyorum”

s-43defb65b4543defbf8a3747d419b7bcee6396 Cumhuriyet Halk Partisi’nin  41 yıl sonra Elazığ’dan milletvekili çıkardığı Gürsel Erol, partisinin genel başkanı ve genel merkez yönetimini istifaya davet etti.Twitter hesabından açıklama yapan Erol, “Mevcut Genel Merkez Yönetimini sıfat ve ünvanları ne olursa olsun bu mağlubiyetin sorumlusu olarak görüyorum ve derhal istifaya davet ediyorum” dedi. Erol, sosyal medya hesabından şunları söyledi:

Eren Erdem: “En erdemli davranış ‘istifa’ olacaktır”

s-bc3af141c148ce205932b7c79e1418bfecfa4e CHP’nin eski milletvekillerinden Eren Erdem de Kılıçdaroğlu’nu istifaya çağırdı. Twitter adresinden “2920 gündür Genel Başkan olan ve 9 seçim kaybeden birinin,50 günlük çalışmayla CHP’nin mahkum edildiği %25 barajını aşıp %30’ları geçen bir siyasal hareketlilik karşısında yapması en erdemli davranış ‘ istifa’ olacaktır” diyen Erdem, “Bu, saygın, erdemli bir davranış olarak mutlaka tarihe geçer” ifadelerini kulandı.

Bir istifa çağrısı da CHP’nin eski milletvekili Necati Yılmaz’dan geldi

s-c8694a25222ad5b81d7e82b02a7f77d1657279 Twitter hesabından seçim sonuçlarına ilişkin açıklama yapan CHP’nin eski milletvekillerinden Necati Yılmaz, “Bu seçimin kazanan partileri belli de kaybeden partisi kim? Bu konuda üzerine sorumluluk almak isteyen ve sorumluluğun gereğini yapmak isteyen yok mu?” diyerek, istifa çağrısı yaptı.

Yılmaz’ın partiyi hedef alan tweetleri şöyle:

Yine CHP’nin eski milletvekillerinden olan Mevlüt Dudu da, Kılıçdaroğlu’nu istifaya çağırarak, genel başkanlık koltuğuna Muharrem İnce’nin geçmesi gerektiğini söyledi.

öte yandan seçimlere ilişkin kurmaylarıyla manzara alışverişinde yer alan Kılıçdaroğlu, yarın saat 11.00’de MYK’yi toplantıya çağırdı.

s-5f0386ab3699a00328c4a34255ba95531dfa52

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın