rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin Dekanı Prof. Dr. Alaattin Duran ‘Görevden Alındı’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alaattin Duran görevden alındı. Haberi sosyal ağ hesabından duyuran CHP milletvekili Ali Şeker, Dekan Duran’ın “Muharrem İnce’yi okula soktuğu için” YÖK tarafından Rektörlük talimatıyla görevden alındığını açıklama etti. İnce, dün fakülteye destek ziyaretinde bulunmuş ve yaptığı konuşmada “Hayatında bir gün üniversite kültürlü, kantinde ders çalışmış, üniversite arkadaşıyla fotoğraf çektirmiş bir kişi üniversiteleri böldürmez” demişti.

s-e3757ea24dd69c12dd5f4d28e3895013d13de0

CHP milletvekili Ali Şeker haberi sosyal medya hesabından şöyle duyurdu

Şeker, Dekan’ın bugün Muharrem İnce’yi okula soktuğu için YÖK’ün talimatı ile Rektörlük tarafından görevden alındığını ifade etti.

CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce de konuyla ilgili Twitter hesabından tepki gösterdi.

İnce yaptığı açıklamada şöyle dedi:“İstanbul Üniversitesi’ni bölen iktidar, bugünkü destek ziyaretimizden sonra Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı’nı görevden aldı. İşte bu yüzden adayım! Ülkenin seçkin beyinlerinin kaderi, bir kişinin iki dudağı arasında olmasın diye! 24 Haziran’dan sonra bu ülkeye akademik özgürlük, özerk üniversite gelecek. 24 Haziran’dan sonra üniversite yönetimlerini, rektörleri ve dekanları tek adam değil, üniversite belirleyecek.”

Fakültenin akademik kurulu toplanmış ve oy birliği ile bölünmeye karşı olduğunu açıklamıştı.

Cerrahpaşa Tıp’ta Protesto ve Bir Pankart: ‘Üniversiteler Bakteri Değildir, Bölünerek Çoğalmaz’ İstanbul Üniversitesi’nin bölünmesine karşı çıkan Duran, düzenlediği basın toplantısında “Devlet büyüklerimizden ricamız, bu yasa tasarısının ötelenerek gerekli akademik platformda tartışılarak karara bağlanmasıdır” demişti.

Öğrenciler de fakülte bahçesinde toplanarak defalarca kararı protesto etmişti.

Cerrahpaşa Bölünmeye Karşı Direniyor: ‘Bilim Kan Kaybediyor’ –

İnce dün fakülteye destek ziyaretinde bulunmuş ve bir konuşma yapmıştı.

s-cff02f2ec51adcb6e7d0ffb401bfaaaf7cfcf6

İnce konuşmasında “Cerrahpaşa tarihtir. Cerrahpaşa şifadır. Milleti, gönülleri böldüler. Derhal üniversiteleri de bölüyorlar. Biz gönülleri de, üniversiteleri de birleştireceğiz. Hem Cerrahpaşa keza İstanbul Üniversitesi kaybediyor. Hayatında bir gün üniversite açık fikirli, kantinde ders çalışmış, üniversite arkadaşıyla fotoğraf çektirmiş bir kişi üniversiteleri böldürmez” demişti.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın