rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Cemal Kaşıkçı İddiaları İçin Suudilerden Yanıt: ‘Reformlarımızı Çekemiyorlar’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Suudi medyasında, Suudi Arabistan Konsolosluğu’na girdikten sonradan haber alınamayan Cemal Kaşıkçı hakkındaki iddialara ilişkin ‘dış mihrakların işi’ ve ‘reformlarımızı çekemiyorlar’ yorumları paylaşıldı.

Washington Post yazarı Cemal Kaşıkçı’dan bir süredir haber alınamaması üzerine, Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürüldüğü iddiaları ortaya atılmıştı.

s-45f15a8fdbaed4f37caf17f1bf8261774a78de

Gazeteci Cemal Kaşıkçı 2 Ekim’den bu yanlamasına kayıp

Kayıp Gazeteciden Hâlâ Haber Yok: Suudi Arabistan Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığı’na Çağrıldı –

Suudi basınında, Kaşıkçı hakkında ortaya atılan iddialara ilişkin Türkiye ve Katar medyasının bir ‘karalama kampanyası’ olduğu düşüncesi öne çıktı

s-de1666d1be54f186a85b10185c0144a2ccddf0 DW’nin haberine tarafından, olaya ilişkin gizem sürerken, Suudi TV kanalları ve internet sitelerinde Kaşıkçı’nın öldürüldüğü veya kaçırıldığına dönük iddiaların Suudi Arabistan’a aleyhinde bir kötüleme kampanyası olduğu yönünde bir us dominant. Rivayetlerin arkasındaki dış mihrakların Türkiye ve Katar olduğu öne sürülürken, Suudi medyasında Kaşıkçı’nın konsolosluk binasından çıkmasına ilişkin bir belge ya da bilgi yer almıyor.

‘Türk medyası alışılagelmiş Suudi turistlerin fotoğraflarını yayınladı’

s-ecc628c65ff056ebcd2784f9d324e4271ac2cf El Arabiye, “15 şahsiyet suikast timi” başlığıyla yayınlanan Sabahtan gazetesi haberine atfen bayağı turistlerin fotoğraflarının yayınlandığını iddia etti.

‘Suudi reformlarına aleyhinde Türk-Katar medyasının propagandası’

s-24050d86a12f14020966872ca0603921b905c7 Suudi medyasında başat öteki bir düşünce de, Suudi Arabistan’ı gaye bölge iddiaların ‘reform hareketine’ bir muhalefet. Arab News’de Abdurrahman Raşid imzalı bir yazıda bölgedeki en enerjik reform hareketini gerçekleştiren Suudi Arabistan’a karşı bahşedilen bir savaş olarak nitelenen ‘iddialar’, Yeni Suudi Arabistan Projesine muhalefet olarak tanımlanıyor.Akıbeti hakkında bir gelişme olmayan Cemal Kaşıkçı’nın, Suudi Arabistan’ın bilgisi ve kontrolünde konsoloslukta öldürüldüğü iddiaları ile ilgili genel kanı Türk-Katar medyası propagandası olduğu yönünde.

Kaşıkçı’nın öldürüldüğü iddiasını ilk olarak Reuters, polis kaynaklara dayanarak paylaşmıştı

Reuters: ‘Türk Polisi Kayıp Gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Öldürüldüğünü Düşünüyor’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın