rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Çaykur Rizesporda İbrahim Üzülmez ile uzlaşma sağlanamadı

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

İbrahim Üzülmez ile uzlaşma sağlamak için çalışmaların devam ettiğini belirten Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Hasan Kemal Tezgâhtar, “Kendisine iki kez birer hafta vakit verdik. Sulh çerçevesinde yollarımızı ayırmaya çalışıyoruz. Ardından meslek yapmayalım dedik bu sürede izinli sayıldı. Kendisiyle sulh görüşmesinde mutabakat yaptık. Antrenörlerim ile röportaj yapıp döneyim dedi. Dönüşünde anlaştığımız parayı peşin para istediği için teklifini geri çevirdik. Biz kendisinden 3-4 ay zaman istedik olmadı. Ama bir orta yolu bulacağımıza inanıyoruz” dedi. 

Bugün yönetimle beraber bir toplantı yaptıklarını söyleyen Muavin, şunları söyledi: “Şu duruma bakıldığında çok kötü bir tablo yok, panik yapmaya lüzum yok. Dün bir maç oynadık, bu maçtan da bir puan aldık. Yönetim olarak bugün bir buluşma yaptık. Öncelikli konumuz öğretmen değil, paraydı. Geçen Günkü maçı da değerlendirdik. Öğretmen konusunda hemen şimdi gelişme yok. Malatya maçına da büyük ihtimalle Mehmet Ali Karaca hocayla çıkacağız. Dün taraftarımızın hocaya aleyhinde sevgisi coşkusu bizi de mutlu etti. Hoca konusu da manâlı fakat en önemlisi maddi durumumuzu değerlendirdik. Malatya maçında da Karaca öğretmen ile çıkacağız. Herkesin inanacağı Rize’nin bu hocayı getireceğinize Karaca kalsaydı diyeceği bir hocayı almayacağız. Herkesin onaylayacağı bir öğretmen olmadıkça Karaca’yı değiştirecek değiliz. Yabancı hocaya da çok sıcak bakmıyoruz.”  

Çaykur Rizespor’un bu yılki para açığının 10-12 milyon Euro olduğuna uyarı çeken Muavin, “Türkiye Süper Lig’inde maddi durumu bizden iyi olan ola ki bir ola ki de iki kulüp bulabilirsiniz. Karşılığı olmayan önünü görmeden bir para alıp faiz ödemedik. Kullandığımız kredilerde zaman 6 ya da 12 ayı geçmez. Gelecek paralara karşılık kredi kullandık. Biz kulübün geleceğini tehlikeye sokacak adımlar atmadık atmayacağız” ifadelerine yer verdi.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın