rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Çaykur Rizespor – Eskişehirspor maçının gerisinde

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Maçın ardındaki iki takımın teknik direktörleri mücadeleyi değerlendirdi.

Tesadüf sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda yer alan Çaykur Rizespor Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez önlerindeki virajın daraldığını dile getirerek, “Hafta içinde çalışmıştık zaten, oyunun başında şok presler dediğimiz olayı geçtiğimiz hafta İstanbulspor maçında da yapmıştık. Bugünkü maçta da aynı fikir içerisinde sahadaydık ve bunu da başardık. Maçın başında öne geçmemiz ve arkasında birincil 10 dakika içerisinde ikinci golü bulmamız bizi rahatlattı. Oyuncularım daha sıcacık oynamaya başladılar saha içerisinde. Daha dürüst oynamaya başladılar ve hak ettiğimiz bir galibiyeti aldığımızı düşünüyorum. Son haftalarda yukarıya dürüst ivme kazanan bir takımım var. En azından tüm oyuncularımın arzusu ve ricası üst seviyede. Bundan Böyle haftalar daraldı, makas daraldı, virajlar azalmaya başlıyor. Oyuncularım da olayın bilincindeler. Cümbür Cemaat saha içerisinde sorumluluklarını daha iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyor. Umarım aynı duygu ve düşüncelerle önümüzdeki haftalarda da benzer motivasyonla, aynı istekle sahada olup, kalan 4 haftayı da en iyi şekilde bitirmek istiyoruz” dedi.

Eskişehirspor cephesi

Karşılaşma sırasında Eskişehirspor’a verdiği destekten nedeniyle Rizespor taraftarına teşekkür eden davetli ekip Eskişehirspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural ise, “Karşılaşma başladı 42’inci saniyede golü yedik. Dolayısıyla bizim için şok oldu. Çünkü baya bir konsantreydik, oynama gayreti içerisindeydik. 7 dakika sonra Vedat’ın attığı ikinci gol var. Dışarıya konuştuğumuz halk ofsayt olduğunu ifade ediyor fakat hocalarımızla konuştum pak dediler. Üçüncü gol de bir penaltı pozisyonu. Onda da bizim dışarıya görüştüğümüz arkadaşlarımız fazla net olmadığını açıklama ettiler fakat hocalarımızla konuştuk, elden bir çekme olduğunu açıklama ettiler. Dolayısıyla maç azıcık sertleşmeye başladı. İkinci devre oyuncularımızı germeyi düşünmedik biz. Bir taçtan yediğimiz gol oldu. Benim devre arası konuştuğum, 6 tane sarı kartlı oyuncumuzun titiz olmasını istedik. Eskişehirspor gibi büyük bir çınarın devrilmesini kimse istemiyor. Bu takımın ligde kalmasını sağlayacak sonuçları alacağına inanıyoruz, oysa inanmasak burada ne işimiz var. Bizim buraya gelişimizde hakikaten idareli hiçbir talebimiz olmadı. Bize olan bir ihtiyacı söyledi arkadaşlarımız, biz de madem öyle, ihtiyacınız varsa şartsız oluruz, elimizden geleni yaparız dedik. Ben inşallah mahcup olmayacağımızı düşünüyorum. Çünkü böyle büyük bir taraftar kitlesine aşağılarda olmak yakışmıyor. Fakat maalesef Türkiye’deki futbolun sorunlarını iliklerine değin yaşamış bir camiayız” ifadelerini kullandı.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın