rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Bütün Liste: İşte 27. Dönemde Meclis’e Giren 600 Milletvekili

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nin kesin olmayan sonuçlarına göre yeni dönemde TBMM’de yer alacak 600 milletvekili belli oldu.

şüpheli sonuçlara kadar AK Parti 293, CHP 146, HDP 67, MHP 50, İYİ Parti 44 milletvekili ile TBMM’de temsil edilecek.

s-32f495d9fab664514831178214a8553a613e75

Ve 5 partinin grubu olacak.

Erdoğan Yeni Sistemin Ilk Lideri Oldu: Yaşanan Bütün Gelişmeler ile 24 Haziran’da Neler Yaşandı? –

Sandıkların yüzde 77’sinin açıldığı (saat 03.45 itibarıyla) yurt dışı oyların tamamının sayılmasının arkasında milletvekili listesinde değiştirme olabileceği belirtildi.

s-87c2bc68295907ae198b2013d59ab9119e6af3

İstanbul’dan meclise giren adaylar şu şekilde:

s-daed31a25ca9d72e83e199d3694d21ee0bb20a İSTANBUL 1. BölgeAK Parti 1- Berat Albayrak2- Nurettin Canikli3- Mustafa Ataş4- Erol Kaya5- Vedat Demiröz6- Ravza Kavakcı Kan7- Osman Boyraz8- İsmet Uçma9- Mihrimah Belma Satır10- Ahmet Patent Çonkar11- Hulusi Şentürk12- Müşerref Pervin Tuba Durgut13- Eyüp Özsoy14- Serkan Bayram15- Fatih Süleyman DenizolgunMHP 1- Edip Semih Yalçın2- İzzet Ulvi YönterCHP1- İbrahim Özden Kaboğlu2- Mehmet Akif Hamzaçebi3- Gamze Akkuş İlgezdi4- Onursal Adıgüzel5- Fethi Açıkel6- Gürsel Tekin7- İlhan Kesici8- Oğuz Kaan Salıcı9- Mahmut Tanal10- Saliha Sera Kadıgil Sütlü11- Hüseyin Emre BağceİYİ Parti 1- Hayrettin Nuhoğlu2- Ahmet Çelik3- Yavuz AğıralioğluHDP 1- Pervin Buldan2- Musa Piroğlu3- Erkan Baş4- Erol KatırcıoğluİSTANBUL 2. BölgeAK Parti 1- Süleyman Soylu2- Fatma Betül Sayan Kaya3- Volkan Bozkır4- Abdullah Güler5- Hasan Turan6- Serap Yaşar7- Aziz Babuşcu8- Şirin Ünal9- Canan Kalsın10- Ahmet Hamdi Çamlı11- Markar Eseyan12- Mustafa Demir13- Namus PolatMHP 1- Celal Adan2- Cemal ÇetinCHP1- Kadri Enis Berberoğlu2- Aykut Erdoğdu3- Ahmet Ünal Çeviköz4- Mustafa Sezgin Tanrıkulu5- Yüksel Mansur Kılınç6- Yunus Emre7- Gökan Zeybek8- Ali ŞekerİYİ Parti 1- Ümit Özdağ2- Fatih Mehmet ŞekerHDP 1- Ahmet Şık2- Oya Ersoy3- Hüda KayaİSTANBUL 3. BölgeAK Parti 1- Numan Kurtulmuş2- Mehmet Muş3- Akif Çağatay Kılıç4- Mehmet Doğan Kubat5- Tülay Kaynarca6- Halis Dalkılıç7- Emine Sare Aydın Yılmaz8- Nevzat Şatıroğlu9- Galibiyet Sırakaya10- Rümeysa Kadak11- Ahmet Mücahit Arınç12- Mustafa Yeneroğlu13- Erkan Kandemir14- Şamil Ayrım15- Ateş DedegilMHP 1- Feti Yıldız2- İsmail Faruk Aksu3- Açlık ErdemCHP 1- Engin Altay2- Erdoğan Toprak3- Mehmet Bekaroğlu4- Zeynel Emre5- Sibel Özdemir6- Bağımsızlık Karabat7- Turan Aydoğan8- Emine Gülizar Emecan9- Nazır Cihangir İslamİYİ Parti 1- Abdul Ahat Andican2- Ümit Beyaz3- Hayati ArkazHDP1- Zeynel Özen2- Dilşat Canbaz Kaya3- Hakkı Saruhan Oluç4- Ali Kenanoğlu5- Züleyha Gülüm

Ankara’dan meclise giren adaylar şu şekilde:

s-0d6890e101f9e128f56a0dd4b6327a3c604a9b ANKARA 1. BölgeAK Parti 1- Şimşek Tuğrul Türkeş2- Fatih Şahin3- Yalçın Akdoğan4- Ali İhsan ArslanMHP 1- Mevlüt KarakayaCHP 1- Tekin Bingöl2- Levent Gök3- Ali Haydar Hakverdi4- Bülent Kuşoğlu5- Gamze TaşcıerİYİ Parti 1- Koray Aydın2- İbrahim Halil OralHDP1- Filiz Kerestecioğlu DemirANKARA 2. BölgeAK Parti 1- Mustafa Destici2- Lütfiye Selva Çam3- Emrullah İşler4- Orhan Yegin5- Arife Polat Düzgün6- Zeynep YıldızMHP 1- Sadir Durmaz2- Nevin TaşlıçayCHP 1- Murat Emir2- Şimşek KayaİYİ Parti 1- Şenol BalANKARA 3. BölgeAK Parti 1- Mehmet Naci Bostancı2- Asuman Erdoğan3- Nevzat Ceylan4- Uzlaşma Aydın5- Hacı TuranMHP1- Yaşar Yıldırım2- Erkan HaberalCHP 1- Ahmet Haluk Koç2- Nihat Yeşil3- Servet ÜnsalİYİ Parti 1- Durmuş Yılmaz2- Ayhan Altıntaş

İzmir’den meclise giren adaylar şu şekilde:

s-315f4cd0cc19d4c6d9dc48d57acae6af0e72e1 İZMİR 1. BölgeAK Parti 1- Binali Yıldırım2- Mahmut Atilla Kaya3- Ceyda Bölünmez Çankırı4- Cemal BekleMHP 1- Hasan KalyoncuCHP 1- Ahmet Tuncay Özkan2- Murat Bakan3- Özcan Purçu4- Kani Beko5- Mehmet Ali Çelebi6- Tacettin Bayır7- Ednan ArslanİYİ Parti 1- Dursun Müsavat DervişoğluHDP1- Serpil Kemalbay PekgözegüİZMİR 2. BölgeAK Parti 1- Hamza Dağ2- Fehmi Alpay Özalan3- Necip Nasır4- Yaşar KırkpınarMHP 1- Tamer OsmanağaoğluCHP1- Kemal Kılıçdaroğlu 2- Selin Sayek Böke 3- Kamil Okyay Sındır 4- Atila Sertel 5- Sevda Erdan Kılıç 6- Mahir Polat 7- Bedri SerterİYİ Parti 1- Aytun ÇırayHDP1- Murat Çepni

Adana’dan meclise giren adaylar şu şekilde:

s-3789b73cc5734f8aba27f2e833f2c500f98885 ADANAAK Parti 1- Jülide Sarıeroğlu2- Tamer Dağlı3- Mehmet Şükrü Erdinç4- Ahmet Zenbilci5- Abdullah DoğruMHP 1- Muharrem Varlı2- Ayşe Sibel ErsoyCHP1- Ayhan Barut2- Orhan Sümer3- Müzeyyen Şevkin4- Burhanettin BulutİYİ Parti 1- İsmail Koncuk2- Mehmet Metanet ÇulhaoğluHDP1- Tülay Hatımoğulları Oruç2- Kemal Peköz

Bursa’dan meclise giren adaylar şu şekilde:

s-cefc570cc8034f659a6d880adc563cde18bb54 BURSA 1. BölgeAK Parti 1- Hakan Çavuşoğlu2- Mustafa Esgin3- Refik Özen4- Emine Yavuz Gözgeç5- Ahmet KılıçMHP 1- İsmet BüyükatamanCHP1- Lale Karabıyık 2- Erkan Aydın 3- Nurhayat Altaca KayışoğluİYİ Parti 1- İsmail TatlıoğluBURSA 2. BölgeAK Parti 1- Efkan Ala2- Osman Mesten3- Vildan Yılmaz Gürel4- Başarı Işık5- Muhammet Müfit Aydın6- Atilla ÖdünçMHP1- Mustafa Hidayet VahapoğluCHP1- Orhan Sarıbal2- Yüksel ÖzkanİYİ Parti 1- Ahmet Kamil Erozan

Resmi olmayan sonuçlara göre diğer şehirlerden meclise giren isimler şu şekilde:

s-2b11f819d6a71f09531c3025eb14e0cbd5beea

ADIYAMAN

AK Parti 1- Ahmet Aydın2- İbrahim Halil Fırat3- Muhammed Fatih Toprak4- Yakup TaşCHP 1- Abdurrahman TutdereAFYONKARAHİSARAK Parti 1- Veysel Eroğlu2- Ali Özkaya3- İbrahim YurdunusevenMHP1- Mehmet TaytakCHP1- Burcu KöksalİYİ Parti 1- Gültekin UysalAĞRIAK Parti 1- Ekrem ÇelebiHDP 1- Berdan Öztürk2- Dirayet Dilan Taşdemir3- Abdullah KoçAMASYAAK Parti 1- Mustafa Levent Karahocagil2- Hasan ÇilezCHP1- Mustafa TuncerANTALYAAK Parti 1- Mevlüt Çavuşoğlu2- Mustafa Köse3- Sena Nur Çelik4- İbrahim Aydın5- Atay Uslu6- Kemal ÇelikMHP1- Abdurrahman BaşkanCHP1- Deniz Baykal2- Çetin Osman Budak3- Rafet Zeybek4- Okumuş Özer5- Cavit Arıİyi Parti 1- Feridun Bahşi2- Hasan Subaşı3- Tuba Vural ÇokalHDP1- Kemal BülbülARTVİNAK Parti 1- Ertunç Erkan BaltaCHP1- Uğur BayraktutanAYDINAK Parti 1- Mustafa Savaş2- Bekir Şiddet Erim3- Metin YavuzMHP1- Deniz DepboyluCHP1- Bülent Tezcan2- Hüseyin Yıldız3- Süleyman BülbülİYİ Parti 1- Aydın Adnan SezginBALIKESİRAK Parti 1- Adil Çelik2- Belgin Uygur3- Yavuz Subaşı4- Mustafa Canbey5- Pakize Mutlu AydemirCHP1- Ahmet Akın2- Fikret Şahin3- Ensar AytekinİYİ Parti 1- İsmail OkBİLECİKAK Parti 1- Selim YağcıCHP1- Yaşar TüzünBİNGÖLAK Parti 1- Cevdet Yılmaz2- Feyzi BerdibekHDP 1- Erdal AydemirBİTLİSAK Parti 1- Cemal Taşar2- Vahit KilerHDP1- Mahmut Celadet GaydalıBOLUAK Parti 1- Açlık Kültürlü 2- Fehmi KüpçüCHP 1- Tanju ÖzcanBURDURAK Parti 1- Bayram Özçelik2- Yasin UğurCHP1- Mehmet GökerÇANAKKALEAK Parti 1- Bülent Turan2- Jülide İskenderoğluCHP 1- Muharrem Erkek2- Hür CeylanÇANKIRIAK Parti 1- Muhammet Belirlenmiş Akbaşoğlu2- Salim ÇivitcioğluÇORUMAK Parti 1- Ahmet Sami Ceylan 2- Oğuzhan Kaya 3- Erol KavuncuCHP 1- Tufan KöseDENİZLİAK Parti 1- Cahit Özkan2- Şahin Tin3- Ahmet Yıldız4- Nilgün ÖkCHP 1- Gülizar Biçer Karaca2- Kazım Arslan3- Haşim Teoman SancarİYİ Parti 1- Yasin ÖztürkDİYARBAKIRAK Parti 1- Mehmet Mehdi Eker2- Ebubekir Bal3- Oya EronatHDP1- Adnan Selçuk Mızraklı2- Salihe Aydeniz3- İmam Taşçıer4- Remziye Tosun5- Hişyar Özsoy6- Semra Güzel7- Garo Paylan8- Dersim Dağ9- Musa FarisoğullarıEDİRNEAK Parti 1- Fatma AksalCHP1- Okan Gaytancıoğlu 2- Erdin BircanİYİ Parti 1- Orhan Çakırlar

ELAZIĞ

AK Parti1- Metin Bulut2- Sermin Balık3- Zülfü Tolga Ağar4- Zülfü DemirbağCHP1- Gürsel ErolERZİNCANAK Parti 1- Süleyman Karaman2- Burhan ÇakırERZURUMAK Parti 1- Recep Akdağ2- Zehra Taşkesenlioğlu3- Selami Altınok4- İbrahim AydemirMHP 1- Kamil AydınİYİ Parti 1- Muhammet Naci CinisliESKİŞEHİRAK Parti 1- Nabi Avcı2- Harun Karacan3- Emine Nur GünayMHP 1- Metin Nurullah SazakCHP1- Utku Çakırözer2- Jale Nur SüllüİYİ Parti 1- Arslan KabukcuoğluGAZİANTEPAK Parti 1- Abdulhamit Gül2- Ahmet Uzer3- Mehmet Erdoğan4- Abdullah Nejat Koçer5- Derya Bakbak6- Ali Şahin7- Müslüm Yüksel8- Mehmet Sait KirazoğluMHP 1- Ali Muhittin Taşdoğan2- Sermet AtayCHP 1- Bayram Yılmazkaya2- İrfan KaplanİYİ Parti 1- İmam Hüseyin FilizHDP1- Mahmut ToğrulGİRESUNAK Parti 1- Cemal Öztürk2- Kadir Aydın3- Sabri ÖztürkCHP 1- Necati TığlıGÜMÜŞHANEAK Parti 1- Hacı Osman Akgül2- Evren PektaşHAKKARİHDP1- Leyla Güven2- Sait Dede3- Bağımsızlık ZeydanoğluHATAYAK Parti 1- Hacı Bayram Türkoğlu2- Hüseyin Yayman3- Abdulkadir Özel4- Hüseyin ŞanverdiMHP 1- Lütfi Kaşıkçı2- İbrahim GülCHP1- Mehmet Güzelmansur2- Suzan Şahin3- Serkan Topal4- İsmet TokdemirHDP1- Uzlaşma Atay MengüllüoğluISPARTAAK Parti 1- Süreyya Sadi Bilgiç2- Recep Özel3- Mehmet Uğur GökgözİYİ Parti 1- Aylin CesurMERSİNAK Parti 1- Lütfi Elvan2- Ali Cumhur Taşkın3- Zeynep Gül Yılmaz4- Hacı ÖzkanMHP 1-Olcay Kılavuz2-Baki ŞimşekCHP1- Cengiz Gökçel2- Alpay Antmen3- Ali Mahir BaşarırİYİ Parti 1- Behiç Çelik2- Zeki Hakan SıdalıHDP1- Fatma Kurtulan2- Rıdvan TuranKARSAK Parti 1- Ahmet Arslan2- Yunus KılıçHDP 1- Ayhan BilgenKASTAMONUAK Parti 1- Hakkı Köylü2- Metin ÇelikCHP 1- Hasan BaltacıKAYSERİAK Parti 1- Mehmet Özhaseki2- Mustafa Elitaş3- Taner Yıldız4- İsmail Emrah Karayel5- İsmail Tamer6- Hülya NergisMHP1- İsmail Özdemir2- Mustafa Ebedi ErsoyCHP1- Çetin ArıkİYİ Parti 1- Dursun AtaşKIRKLARELİAK Parti 1- Selahattin MinsolmazCHP 1- Türabi Kayan2- Vecdi GündoğduKIRŞEHİRAK Parti 1- Mustafa KendirliCHP 1- Metin İlhanKOCAELİAK Parti 1- Fikri Işık2- İlyas Şeker3- Radiye Sezer Katırcıoğlu4- Mehmet Akif Yılmaz5- Sami Çakır6- Cemil Yaman7- Emine ZeybekMHP 1- Saffet SancaklıCHP 1- Fatma Kaplan Hürriyet2- Haydar Akar3- Tahsin TarhanİYİ Parti 1- Lütfü TürkkanHDP1- Ömer Faruk GergerlioğluKONYAAK Parti 1- Ahmet Sorgun2- Tahir Akyürek3- Orhan Erdem4- Leyla Şahin Usta5- Ziya Altunyaldız6- Hacı Ahmet Özdemir7- Gülay Samancı8- Abdullah Ağralı9- Selman Özboyacı10- Halil EtyemezMHP1- Mustafa Kalaycı2- Esin KaraCHP1- Abdullatif Şener2- Abdulkadir KaradumanİYİ Parti 1- Fahrettin YokuşKÜTAHYAAK Parti 1- Ahmet Tan2- İshak Gazel3- Ceyda Çetin ErenlerMHP 1- Ahmet ErbaşCHP 1- Ali Fazıl KasapMALATYAAK Parti 1- Bülent Tüfenkci2- Öznur Çalık3- Ahmet Çakır4- Hakan KahtalıMHP1- Mehmet Celal FendoğluCHP 1- Veli AğbabaMANİSAAK Parti 1- Murat Baybatur2- Uğur Aydemir3- İsmail Bilen4- Semra Kaplan Kıvırcık5- Mehmet Ali ÖzkanMHP 1- Erkan AkçayCHP1- Özgür Özel 2- Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu 3- Bekir BaşevirgenİYİ Parti 1- Tamer AkkalKAHRAMANMARAŞAK Parti 1- Mahir Ünal2- Ahmet Özdemir3- Celalettin Güvenç4- İmran Kılıç5- Mehmet Cihat Sezal6- Habibe ÖçalMHP 1- Sefer AycanİYİ Parti 1- Faruk AtlıMARDİNAK Parti 1- Şeyhmus Dinçel2- Cengiz DemirkayaHDP 1- Mithat Sancar2- Pero Dundar3- Tuma Çelik4- Ebrü GünayMUĞLAAK Parti 1- Mehmet Yavuz Demir2- Yelda Erol GökcanCHP1- Mürsel Alban2- Suat Özcan3- Burak Erbay4- Süleyman GirginİYİ Parti 1- Metin ErgunMUŞAK Parti 1- Mehmet Belirlenmiş Şimşek2- Abdulselam ErHDP 1- Gülüstan Kılıç Koçyiğit2- Mensur IşıkNEVŞEHİRAK Parti 1- Mustafa Açıkgöz2- Yücel MenekşeCHP 1- Faruk SarıaslanNİĞDEAK Parti 1- Yavuz Ergun2- Selim GültekinCHP 1- Ömer Fethi GürerORDUAK Parti 1- Şenel Yediyıldız2- Ergün Taşcı3- Metin GündoğduMHP1- Cemal EnginyurtCHP1- Seyit Torun2- Mustafa AdıgüzelRİZEAK Parti 1- Yaşamsal Yazıcı2- Osman Aşkın Bak3- Muhammed AvcıSAKARYAAK Parti 1- Ali İhsan Yavuz2- Recep Uncuoğlu3- Kenan Sofuoğlu4- Çiğdem Erdoğan AtabekMHP1- Muhammed Levent BülbülCHP 1- Engin ÖzkoçİYİ Parti 1- Ümit DikbayırSAMSUNAK Parti 1- Ahmet Demircan2- Yusuf Ziya Yılmaz3- Çiğdem Karaaslan4- Fuat Köktaş5- Orhan KırcalıMHP1- Erhan UstaCHP1- Kemal Zeybek2- Neslihan HancıoğluİYİ Parti 1- Bedri YaşarSİİRTAK Parti 1- Osman ÖrenHDP1- Meral Danış Beştaş2- Sıdık TaşSİNOPAK Parti 1- Nazım MavişCHP 1- Uzlaşma KaradenizSİVASAK Parti 1- İsmet Yılmaz2- Mehmet Habib Soluk3- Semiha EkinciMHP 1- Ahmet ÖzyürekCHP 1- Ulaş KarasuTEKİRDAĞAK Parti 1- Mustafa Şentop2- Mustafa Yel3- Çiğdem KoncagülCHP 1- Faik Öztrak2- İlhami Özcan Aygun3- Samimi Olarak YüceerİYİ Parti 1- Enez KaplanTOKATAK Parti 1- Yusuf Beyazıt2- Mustafa Arslan3- Arzu ZenginMHP 1- Yücel BulutCHP1- Kadim DurmazTRABZONAk Parti 1- Muhammet Balta2- Adnan Günnar3- Bahar Ayvazoğlu4- Salih CoraCHP1- Ahmet KayaİYİ Parti 1- Hüseyin ÖrsTUNCELİCHP1- Polat ŞaroğluHDP1- Alican ÖnlüŞANLIURFAAK Parti 1- Ahmet Eşref Fakıbaba2- Mehmet Kasım Gülpınar3- Halil Özcan4- Zemzem Gülender Açanal5- Mehmet Ali Cevheri6- İbrahim Halil Yıldız 7- Halil Özşavlı8- Ahmet AkayMHP1- İbrahim ÖzyavuzCHP1- Aziz AydınlıkHDP1- Nimetullah Erdoğmuş2- Ayşe Sürücü3- Nusrettin Maçin4- Ömer ÖcalanUŞAKAK Parti 1- Mehmet Altay2- İsmail GüneşCHP1- Özkan YalımVANAK Parti 1- Osman Nuri Gülaçar2- İrfan Kartal3- Abdulahat ArvasHDP 1- Sezai Temelli2- Bedia Özgökçe Ertan3- Murat Sarısaç4- Muazzez Orhan5- Tayip TemelYOZGATAK Parti 1- Bekir Bozdağ2- Yusuf BaşerMHP 1- İbrahim Ethem SadefCHP1- Ali KevenZONGULDAKAK Parti 1- Polat Türkmen 2- Ahmet Çolakoğlu 3- Hamdi UçarCHP 1- Ünal Demirtaş2- Deniz YavuzyılmazAKSARAYAK Parti 1- İlknur İnceöz2- Cengiz AydoğduMHP1- Ramazan KaşlıİYİ Parti 1- Ayhan ErelBAYBURTAK Parti 1- Fetani BattalKARAMANAK Parti 1- Recep Şeker2- Selman Oğuzhan EserCHP1- İsmail Atakan ÜnverKIRIKKALEAK Parti 1- Ramazan CanMHP 1- Halil ÖztürkCHP1- Ahmet ÖnalBATMANAK Parti 1- Ziver ÖzdemirHDP1- Feleknas Uca2- Necdet İpekyüz3- Ayşe Acar Başaran4- Mehmet Ruştu TiryakiŞIRNAKAK Parti 1- Rizgin BirlikHDP 1- Hasan Özgüneş2- Nuran İmir3- Hüseyin KaçmazBARTINAK Parti 1- Yılmaz TunçCHP 1- Aysu BankoğluARDAHANAK Parti 1- Orhan AtalayCHP 1- Öztürk YılmazIĞDIRMHP 1- Yaşar KaradağHDP 1- Habip EksikYALOVAAK Parti 1- Ahmet Büyükgümüş2- Meliha AkyolCHP 1- Özcan ÖzelKARABÜKAK Parti 1- Cumhur Ünal2- Niyazi GüneşCHP 1- Hüseyin Avni AksoyKİLİSAK Parti 1- Mustafa Hilmi Dülger2- Ahmet Salih DalOSMANİYEAK Parti 1- Mücahit Durmuşoğlu2- İsmail KayaMHP 1- Devlet BahçeliCHP 1- Baha ÜnlüDÜZCEAK Parti 1- Fahri Çakır2- Ayşe KeşirMHP 1- Ümit Yılmaz

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın