rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Bunu da Gördük! Camide Kasanın Üstüne ‘Ahiret Sermayeniz’ Yazıp Para Topladılar

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Samsun’da Kefeli Camisi’nin girişine takviye toplamak için çelik para kasası koydular. Kasanın üzerine de “Bu kasa ahiret sermayenizdir. Kasaya attığınız her kuruş melekler göre yazılmaktadır” yazılmış kâğıt astılar.

s-216a53ac3e7fad6ab52188569dfa62fcb03f9a İlkadım İlçesi Özgürlük Mahallesi Lise Caddesi üzerindeki Kefeli Camisi’nin girişine, camiye yardım biriktirmek amacıyla para kasası yerleştirildi. Cami yönetimince cemaatin camiye ilk antre yaptığı basamağa yerleştirilen kasa üzerine, “Bu kasa ahiret sermayenizdir. Kasaya attığınız her kuruş melekler tarafından yazılmaktadır” yazılı kâğıt da asıldı.

Cemaat karşı çıktı

s-ddaa92002dd9a447daad5597a02d92b55f1050 Para atılması için özel bir bölme de yapılan kasayı gören bir takım vatandaşlar şaşırırken, bazıları da kasanın abartılı olduğunu savundu.Bir kısım cemaat, bağış birleştirme yönteminin bu şekilde olmaması gerektiğini belirterek, kasa üstünde asılı notla ilgili de eleştiri de bulundu.

Müftü: “Bizim bilgimiz açık havada”

s-e4c9b3c0821700be882bc39139d97a0cf0bb01 Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı, cami girişine kasa konulmasıyla ilgili açıklamada bulundu. Konu ile ilgili Müftülük olarak hiçbir bilgilerinin olmadığını gösteren Çakı, “Bu tatbik, takviye toplama yönergesine de yerinde değildir. Bazı camilerde bu nesil kasalar var ancak bu girişim bizim talimatlarımıza yerinde değildir. Halk Müziği 3-5 TL atıyorlar. Caminin koruma derneği açıyor ve tutanağa alıp ihtiyaçlarda kullanıyorlar. Fakat bizim böyle bir uygulamamız değil. Arkadaşlara bu yönde hiçbir talimatımız yoktur. Özellikle ‘Ahiret sermayesi’ gibi ifadeler çok yanlış ve gereksizdir. Şüphesiz kasa oradan kaldırılacaktır” diye konuştu.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın