rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Bir Öğrenci ile Erdoğan Aralarında ‘Basın Özgürlüğü’ Tartışması: ‘Kendi Mekanımda Bunu Sorabiliyorsan Özgürsün’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Cumhurbaşkanı Erdoğan üniversite öğrencilerini sahurda Beştepe’de ağırladı. Erdoğan ile gazetecilik okuyan bir öğrenci arasında basın özgürlüğü tartışması yaşandı. Türkiye’de medyanın bağımsızlık olmadığını düşündüğünü söyleyen öğrenciye Erdoğan, “Bir Cumhurbaşkanına kendi mekanında böyle bir soruyu soracak dek özgürsün” diyerek yanıt verdi. 

s-ac2aca1b69e756628e0b6c4c8cc341bad83d10 Erdoğan, eşi Emine Erdoğan’ın Twitter’dan yaptığı paylaşıma cevap vererek Beştepe’deki sahur davetine katılan öğrencilerin sorularını yanıtladı.

KYK borçları: “Yapamayacağımız şeyin sözünü vermeyiz”

s-b24120c2871475ba0902a7b96d8b01eaedd1a6 Erdoğan, bir öğrencinin öğrenim kredisi borçlarıyla ilgili sorusu üstüne şunları söyledi:”Ben sana Erdoğan cevabı mı vereyim, İnce cevabı mı vereyim ya da diğerleri gibi mi yanıt vereyim? Eğer ‘Erdoğan cevabı verin’ derseniz, ben size en doğrusunu konuşurum. Burs karşılıksız. Biliyorsunuz kredi, belirli devlet imkanlarının gençlerimiz için üniversiteyi bitirdikten daha sonra onlara yeni bir süreç açabilmek için temin edilmiş bir yöntemdir. Üniversiteni bitirdin, meslek bulana kadar ödeme var mı, değil. Iş bulduktan sonradan faizsiz, çok düşük taksitlerle o krediyi ödemeye başlar lakin o, onun için aynı zamanda iş bulgu garantisidir. Bu devlet de olabilir, özel sektör de olabilir. Öteki adaylar, Allah selamet versin, biz diyor sileriz. Biz ‘dürüst olalım’ diyoruz. Yapamayacağımız bir şeyin sözünü vermeyelim.”

“Benim aileme hakaret edenler tutuklanıyorsa ‘gazetecinin özgürlüğü’ mü diyeceksiniz?”

s-ebb8e5cc2bcc6f112dca947c8ff707ea40bc8b Soru sormak için laf alan Gazi Üniversitesi Gazetecilik Bölümü 2. sınıf öğrencisi bir genç ile Erdoğan aralarında basın özgürlüğü tartışması yaşandı. Öğrenci, Erdoğan’a Türkiye’de basının özgür olmadığını düşündüğünü ve cumhurbaşkanının eleştirilere açık olması gerektiğini söyledi. Erdoğan öğrenciye “Bir Cumhurbaşkanına kendi mekanında böyle bir soruyu soracak kadar özgürsün” sözleriyle cevap verdi. Öğrencinin “gazetecilerin tutuklanmasını istemiyorum” demesi üstüne Erdoğan, bir gazetecinin bağımsızlık alanının bir başkasının serbest alanına kadar olduğunu ifade ederek, “Benim ailemi her türlü hakarette yerin dibine sokan bir gazeteci yasalar içinde tutuklanıyorsa, siz ona hala ‘gazetecinin özgürlüğü’ mü diyeceksiniz?” diye sordu.

İrfan Değirmenci örneği

s-975551c85b323e51cf0859d7ecbcd6cafee69b Öğrencinin, 16 Nisan referandumu öncesi “hayır” diyeceğini açıkladığı için Kanal D’den kovulan spiker İrfan Değirmenci’yi hatırlatması üstüne Erdoğan, “Onu Kanal D’nin patronu atmıştır bizimle ne alakası var” dedi. Öğrenci bunun üstüne “Kanal D’nin patronu sizin elinizin aşağı” ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı ise bu sözlere Kanal D’nin o dönemki patronu Aydın Doğan’ı muhabere edip, öğrenciye “Fazla ayıp. Kanal D’nin patronunun bana ne dek hasım olduğunu tüm dünya biliyor fakat sen bilmiyorsun” sözleriyle cevap verdi. Referandumda Kullanacağı Oyu Ifade Eden İrfan Değirmenci Kanal D’den Kovuldu –

İşte öğrenciyle Erdoğan arasındaki o diyalog

İşte öğrenciyle Erdoğan arasındaki o diyalog İşte öğrenciyle Erdoğan arasındaki o diyalog 5b1993d25575381d1b38af5f.jpg

Erdoğan ile öğrenci arasındaki basın özgürlüğü tartışması sosyal medyada da yankı buldu…

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın