rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Beyaz Show’daki Sözlerinden Hapse Mahkum Olmuştu: ‘Ayşe Öğretmen’ Bebeğiyle Cezaevine Girdi

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Kanal D’de yayımlanan Beyaz Show programındaki sözlerinin gerisinde hakkında ‘terör örgütü propagandası’ gerçekleştirmek suçlamasıyla dava açılan ve 15 ay hapse mahkum olan öğretmen Ayşe Çelik, kızının fazla minik olması nedeniyle 6 ay infaz durdurma başvurusunda bulunmuştu. O süre bugün doldu. 10 jurnal infaz durdurma talebi reddedilen Çelik, 8 aylık kızı Daren ile birlikte cezaevine girdi.

s-cd16418a4a9f48926b8fc98325fb45c9a919da Ayşe Çelik, avukatı Mahsuni Karaman ile birlikte Diyarbakır Adliyesi’ne geldi. HDP milletvekilleri Feleknas Uca ve Ziya Pir ile CHP Milletvekili Zeynek Altıok da Ayşe Çelik’e Diyarbakır Adliyesi’nde eşlik etti.Dosyanın Anayasa Mahkemesi gündemine alındığını ve yakın zamanda karar beklendiğini bildiren Çelik’in avukatı Mahsuni Karaman, 10 günlük infaz durdurma kararı verilmesini istedi. Askıya Alma talebinin reddedilmesi üzerine Ayşe Çelik, bugün 8 aylık kızı Deran ile birlikte cezaevine teslim edinmek üzere adliye binasından ayrıldı.

“Tüzük Mahkemesi bir karar verirse olabilir”

s-c12bd63f48c827c686b7b00220f96a7c844b4d Öğretmen Ayşe Çelik’in adliyeden çıkmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan avukatı Mahsuni Karaman, “Baskı koşullar aşağıda bu açıklamayı yapıyoruz. Bir tercih sürecine giriyoruz. Bu seçim sürecine bilhassa OHAL sırasında girilmesini eleştiren bol miktarda gündem var. Cümbür Cemaat bu durumdan rahatsız. Yarın 10 birey toplanıp nasıl tercih çalışması yürütecek, bunu merak ediyoruz. Bugün, burada, bu koşullar aşağıda basın açıklaması yapmamız da olası değil. Ayşe hoca daha önce 6 aylık bir askıya alma almıştı. Bugün ertelemenin son günüydü. İşlemleri yapılıyor. Bugün Diyarbakır E Tipi Cezaevi’ne alınacak. Şu an hazırlığını gerçekleştirmek üzere eve gitti. Bugün teslim olacak. Çocuğu ile birlikte cezaevine girecek. Herhangi bir durdurma söz konusu değil. Tüzük Mahkemesi bir karar verirse olabilir. Tüzük Mahkemesi’nin 2 gündür gündemine aldığı yönünde bilgilerimiz var fakat bize yansımış bir karar değil” dedi.

Bebeğiyle cezaevine girdi

s-08d2ea60ed53f8d4a4273e4b30f4bf363af1e3 Ayşe Çelik, sonra gittiği evinden 8 aylık Deran’ı da alarak yeniden Adliyeye geldi. Adliye’de belge işlemleri tamamlanan Çelik, burada bekleyen polis ekibine teslim edildi.Çelik, Diyarbakır E Tipi Kapalı Hapishane’ne getirildi.

CHP, Anayasa Mahkemesi’ne çağrı yapmıştı

s-9fa47f9b7f1f15f8077c9ca31bdac51e3e7fbb CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek önceki gün “Anayasa Mahkemesi’nin başkan ve üyelerine sesleniyoruz; Ayşe Öğretmen ve 6 aylık bebeğinin adaletsizliğe ve vicdansızlığa kurban gitmemesi için bir lahza önce tedbiren infazın durdurulması kararı vermelisiniz.” çağrısı yapmıştı.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın