rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Başbakan Yıldırım’dan İkramiye Açıklaması: ‘Emeklilere Kurban ve Ramazan Bayramı Öncesi Bin Lira Vereceğiz’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü’nde düzenlenen Bakanlar Kurulu toplantısının ardındaki gazetecilere açıklamalarda bulundu. Şimşek, emekliler için yılda iki kez ikramiye verileceğini aktardı. 

Başbakan Yıldırım’ın açıklaması şu şekilde: “12 milyon emekli aylığı alan vatandaşımız var, bütün devletten maaş alanlar, her yıl Ramazan Bayramı öncesi, Kurban Bayramı öncesi olmak üzere birer ikramiye vereceğiz. Ramazan Bayramı öncesi bin TL, Kurban Bayramı öncesi bin TL. Sayın Cumhurbaşkanımızın oluru alındı, bugün itibariyle Meclis’e bu kanun tasarısını iletmiş oluyoruz.”

‘Muhalefet yaygara yapmaya başlayacak.’

s-ec93746e0f8d04367de277cf990571f9a77498Yapılan düzenlemelerden sonra muhalefetin, “Gömü mü buldunuz, bu paraları nereden veriyorsunuz” diye “yaygara” yapmaya başlayacağını belirten Başbakan Yıldırım, “AK Parti 15 yılda Türkiye’yi 3,5 kat büyüttüğüne göre, bütçe rakamlarını 120 milyarlardan 750 milyara kadar çıkardığına göre bunların da tabii ki karşılığı olacaktır, vardır. Hamdolsun 2018’in Maliye Bakanlığının koyduğu hedeflerin üzerinde gelirler var. Dolayısıyla kaynakla ilgili bir sıkıntımız yok” ifadelerini kullandı.

Yıldırım, vergi ve prim alacakları ile trafik cezalarının yeniden yapılandırılacağını da açıkladı.

s-da428b7a81ea64a22d15fbad72f80dee03e87bYıldırım’ın konuyla ilgili ifadeleri şöyle: “Birinci madde, esnafı, sanayicileri, çalışanlarımızı yakından ilgilendiren yeniden yapılandırma. Bununla ilgili neyi kastediyoruz? Maliyede işi olan vatandaşımız, gümrükte sorunu olan vatandaşımız, sigortayla ilgili borcu ve sorunu olan vatandaşımız, il özel idareleri, belediyeler, kamu kuruluşlarının tamamıyla ilgili konular. Nelerden oluşuyor? Vergi ve prim alacakları yeniden yapılandırılacak. İkincisi trafik cezaları, Karayolu Taşıma Kanunu’na göre kesilen cezalar, seçimlerle ilgili geçmiş seçimlerde bir şekilde ceza tahakkuk etmiş ama tahsilatı yapılmamış, askerlik ve nüfusla ilgili, RTÜK cezaları, köprü, otoyol kaçak geçişler vesaire. Vatandaşın devlet kurumlarıyla arasında olan nizalar, anlaşmazlıklar çözüme kavuşturuluyor, vatandaşla el sıkışılıyor.”

Binali Yıldırım’ın açıklamaları sosyal medyanın da gündeminde.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın