rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Başbakan Yıldırım’dan Bedelli Askerlik Açıklaması: ‘Müspet Bakıyoruz’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Başbakan Binali Yıldırım’ndan bedelli askerlik açıklaması geldi. Bedelliye bakışlarının müspet olduğunu söyleyen Yıldırım, “Profesyonel askerliğe geçtiğimiz için bu dikkate alınması gereken bir husus” dedi.

s-998b685a3a2a82cd007050e32edca8925f390d Başbakan Binali Şimşek, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Yıldırım, cumhurbaşkanlığına adaylığı gündemde olan Abdullah Gül ile ilgili bir soruya, “Abdullah Gül’ün adaylığından bize ne? Namzet olacaksa olur, olmayacaksa olmaz. Yarın bir açıklama yapacakmış galiba ben değerlendirmelerimi yaptım. AK Parti ona bütün makamları verdi sonrası tekrara giriyor. Abdullah Bey’in başından beri ‘ben partimin emrindeyim’ demesini bekliyordum. Cumhurbaşkanlığı seçiminde esasında o dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan hiçbir faninin yapamayacağı şeyi yaptı. Partim daha önemli burada yapacak fazla iş var diye büyük bir fedakarlık yaptı. Bütün konuşmalarda arkadaşlarımızın sen geç demelerine rağmen bunu yaptı. ‘Ben partimin yanındayım’ demeliydi. Bugün onları anımsama gündür. Şu bir haftadaki baş döndürücü trafiğin bir anlamı yok. Proje dediğimiz şey doğal şartları içerisinde gelişmeyen bir dayatmadır” diyerek cevap verdi.

“Profesyonel askerliğe geçtiğimiz için dikkate alınması gereken bir husus”

s-4a790b22621cdd66e4ecaebc7776995e259a15 Başbakan Binali Şimşek, gazetecilerin, izleyicilerden gelen bedelli askerlik ve öğrenci affı sorularını da yanıtladı. Yıldırım, her iki konuya da görüntü açısının müsbet olduğunu belirtti ve ‘dikkate alınması gereken bir talep’ dedi. Yıldırım bedelli askerliğe ilişkin şunları söyledi:”Bakış açımız müsbet. Oysa orada şöyle bir istismar olmaması gerekir. Onu iyi açıklama yapmak gerekli. Bir yandan terörle uğraş veriyoruz, bir yana bedelli… Bu istismar edilebilecek bir konu olarak gözüküyor. Oysa bu da toplumsal bir talep. Biz yavaşça profesyonel askerliğe geçtik 15 Temmuz’dan itibaren. Vatani görevini yapan askerleri biz cepheye göndermiyoruz, onlar arka planda görevlerini yapıyorlar. Profesyonel askerliğe geçtiğimiz için dikkate alınması gereken bir husus bu. Buradan elde edilecek kaynağın da savunma sanayimizin güçlendirilmesi için kullanılması gerekir.”Yıldırım keza terör suçuna bulaşmamış kişiler için de öğrenci affına olumlu baktığını söyledi.

Erdoğan “dürüst bulmuyorum” demişti

s-272a258fdabf787b6447149eefb7465bf2fa2f Bedelli askerlik konusu geçtiğimiz günlerde AKP Merkez Karar Yürütme Kurulu toplantısında da gündeme gelmişti. AKP’li üyelerin toplumda bedelli yönünde bir istek olduğunu ifade etmesi üzerine Erdoğan, “Seçim ortamında böyle bir gündemi doğru bulmam” demişti.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın