rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Bakanlıktan Sonra Bir ‘Uber’ Hamlesi de İBB’den Geldi: Taksi Plakası Fiyatları İki Günde 100 Bin TL Arttı

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Hükümetin attığı adımın arkasından bir saldırı de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nden geldi. UKOME, Uber’i alıkoymak için bir dizi karar aldı. Taşımacılar, grup gezgin olarak taşıyacakları şahısların isimlerini 12 saat evvelden Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün e-rezervasyon sistemine bildirecek. Seyahat listesinin taşıtta bulundurulması gerekli olacak. İBB Mevlüt Uysal, Turizm İşletme Belgesi’ni amacı haricen kullananlara yaptırım uygulayıp, belgelerini iptal edeceklerini açıkladı. öte yandan taksi plakası piyasası hareketlendi. Bugün basına yansıyan bilgilere tarafından, plaka fiyatları 2 günde 100 bin TL artış gösterdi. 

Karayolları Trafik Yönetmeliği’nde taksiciler lehine yapılan düzenlemenin gerisinde plaka fiyatları 2 günde 100 bin TL arttı.

s-0b3b584ec45ea6874fd4d508c0271fcaa9b75fHabertürk’ten Esra Boğazlıyan’ın haberine tarafından, taksi plakası alım satımının yapıldığı Otocenter’da plaka fiyatları 2 günde 100 bin TL çoğalma gösterdi ve 1 milyon 600 bin TL’ye çıktı.

Hatırlayacağınız üzere Uber gibi D2 belgesiyle yolcu taşıyanlara ağır yaptırımlar gelmişti.

Bakanlık Çözümü Yasaklamakta Buldu: Uber’e Yaptırım Kararı –

Ardındaki bir saldırı de İBB’den geldi.

s-b686d7cf0fa8db6e94326a5a5d35c54f38155b İBB’den yapılan açıklamaya göre, İBB Genel Sekreter Hayri Baraçlı başkanlığında emniyet, jandarma, İBB Genel Sekreter yardımcılığı, ulaşım sektörü temsilcileri ve oda başkanları katılımıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nde “turizm belgesi ile korsan taşımacılığa karşı” yeni kararların alındığı bir buluşma gerçekleşti.

Açıklamada, toplantıda alınan kararlar şöyle sıralandı

s-c637fbb98ffc65d6a6a948d3a740f747490784 Açıklamada, toplantıda alınan kararlar şöyle sıralandı:Şoför hariç en düşük 7 (yedi) yolcunun, önceden planlanmış ve seyahatin başlangıcından bitimine kadar (iş, seyahat, toplantı, tören ve sanki amaçla) birlikte seyahat etmesi ve bu yolculuk listesi taşıtta bulunduracak. Taşımacılar grup gezgin olarak taşıyacakları kişilerin isimlerini 12 saat önceden Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün e-rezervasyon sistemine bildirecek. Denetimler esnasında e-rezervasyon sisteminde bulunmayan şahısların taşınması durumunda Turizm Gezgin Taşımacılığı Belgesi geçersiz sayılacak. Taşıt üstünde ayırıcı özellikte Turizm Taşımacılığı ile ilgili Data Bandı (çıkartma) bulundurulacak.”

Amacı açık havada taşımacılık yapıldığı saptama edilen araçlara farklı alanlara yönlendirilmiş cezaların uygulanacağı vurgulanan açıklamada hem şu ifadelere yer verildi:

s-26607c1a90300b53a7a590b98d033ec2e12e5d 1. İhlal Turizm Yolcu Taşımacılığı Belgesi iptal edilir ve 6 ay baştan başa yeni bir Turizm Yolcu Taşımacılığı Belgesi düzenlenmez. Toplu Nakliye Aracı Uygulama Belgesi 6 ay süreyle askıya alınır. 2. İhlalde bütün Turizm Gezgin Taşımacılığı Belgeleri iptal edilir ve 2 sene baştan başa herhangi bir taşımacılık türünde yeni doküman düzenlenmez. Toplu Taşıma Aracı Başvuru Formu Belgesi 2 yıl süreyle askıya alınır.

İBB Başkanı Mevlüt Sakin: “Taksicilerin yanında durmaya hazırız”

s-2bafe8bbe679f42e7f7d1e7a9961d5e2a3f02e Hürriyet’ten Fatma Aksu’nun aktardığı bilgiye göre Uysal,  “Turizm belgesi bölge kişi ya da firma, bu belge ile İstanbul’a gelen kendi müşterisi olan turistleri oysa bir yerden bir yere götürebilir veya İstanbul’da gezdirebilir. Verdiğimiz belgenin amacının dışında kullanılmasını istemiyoruz. Bizim verdiğimiz belgenin başka bir amaçla kullanılmasının önüne geçmeye çalışıyoruz. Bunun da birebir trafik denetleyecek ” diye konuştu.Sakin şöyle devam etti:“Bizim taksicilere önerimiz, vatandaşı UBER’i aratmayacak bir sistem üzerine kendilerini daha yenilemeleridir. Bizim geliştirdiğimiz İTAKSİ tarzı uygulama ile vatandaşa daha iyi bir hizmet verirlerse ve kendilerini geliştirirlerse, İBB olarak taksicilerimiz yanına durmaya hazırız”

İBB Başkanı Mevlüt Uysal daha önce “eline sopa alıp sokakta Ubercileri kovalamakla olmuyor” demişti.

Tartışmaya İBB Başkanı Uysal da Dahil Oldu: ‘Uber Fiilen Rahatlık Demek’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın