rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Bahçeli’nin Kafasını Kurcalayan Soru: ‘FETÖ’nün Seçmen Ayağı Peşine Düşüp Takip Edildi mi?’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Türkiye’nin siyasi gündemini belirlemeye devam ediyor. Sözlerine “Dün akşamdan bu yandan kafamı kurcalayan bir şey var” diyerek başlayan Bahçeli, ad vermeden  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ısrarla 100 bin imza ile aday olmak istediğini söyledi ve sordu: “Hak Bakanı ve İçişleri Bakanı FETÖ’nün seçmen ayağını bugüne kadar peşine düşüp takip etmiş midir?” 

‘Tartışılsın diye ortaya koyuyorum’

‘Tartışılsın diye ortaya koyuyorum’ ‘Tartışılsın diye ortaya koyuyorum’ MHP Genel Başkanı Bahçeli, 100 bin imzayla cumhurbaşkanı adaylığı konusunda gazetecilere açıklamalarda bulundu ve şöyle konuştu:”Dün akşamdan bu yanlamasına kafamı meşgul eden bir konu var. O da şudur, 15 Temmuz darbesinin siyasi ayağı hep tartışıldı. Siyasi etap üstünde emin bir sonuçtan bahsedilemez duruma geldi. İleriki günlerde bu nasıl olacak onu bilemiyorum. Çağrıda Bulunmak fakat FETÖ darbe hareketinde bir siyasi etap var. Siyasi ayağın olduğu yerde siyasi seçmen olur. Derhal dikkatinizi sürüklemek istediğim konu şudur, dört cumhurbaşkanı adayı 100 bin müracaatı öngördü. 100 bin imza talebinde yer alan dört kişiden bir tanesine CHP’nin 15 milletvekili kaydırmasıyla takviye buldu. Dolayısıyla 100 bin seçmen imzasına gereksinim kaldı mı? Kalmaması gerekirdi. Ama karakter, 100 bin seçmenle adaylığını koyacağında ısrar etti. Derhal merak ettiğim konu şudur. AK Parti’nin Adalet Bakanı ile İçişleri Bakanı FETÖ’nün seçmen ayağı üzerindeki etkisini bugüne değin peşine düşüp takip etmiş midir? Etmezse 100 bin kişinin içerisinde bu, hangi aday etrafında toplanabilir? Burası benim kafamı azıcık meşgul ediyor. Bunu da tartışılsın diye ortaya koyuyorum'”

Bahçeli gazetecilerin ‘Size gelen bir istihbarat mı var?” sorusuna ise şöyle yanıt verdi

s-955689a7bb803fbe1cb9993b9238b043ccc798“Hayır efendim benimki düşüncedir. Bütün gazetelerde, şurada burada efendim bir şey söylediğimiz zaman Sayın Bahçeli bu bilgileri nereden alıyor? Aklımdan alıyorum.”

Akşene’den jet yanıt: ‘Pabuç bırakmam’

s-01542f63b526eacfe15272bfd1056991177c09Demokrat Parti ziyareti çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Akşener “Milleti tehdit etme ve sindirmeye yönelik açıklamalardan herhangi birisi hasar görürse, buna pabuç bırakmam” dedi.

CHP Grup Başkanvekili, İstanbul Milletvekili Engin Altay, Twitter hesabından şöyle yazdı:

Bahçeli, ‘FETÖ’nün seçmen ayağı’ vurgusu ve ‘100 bin imza taranmalı’ çağrısı ile gündemde…

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın