rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Bahçeli’den ‘İttifak’ Açıklaması: ‘Kendi Göbek Bağımızı Kendimiz Kesmeye Hazırız, Artık İttifak Arayışımız Yoktur’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada, “Hiçbir ittifak bir tarafın değil sayılmasıyla ayakta kalamaz. artık kendi göbek bağımızı kendimiz kesmeye hazırız. Hiçbir ittifak diğer tarafın parmak sallamasıyla yaşamaz. Kronikleşmiş süreci uzatmanın alemi yok. artık ittifak arayışımız yoktur” dedi.

s-157822d23fc552c4b381b86dcb162f9f11859f Meclis’te fiili koalisyon ortağı gibi hareket eden AKP ve MHP aralarında, bir süredir MHP’nin dışında tutmak istediği hapishane affı nedeniyle görüş ayrılığı yaşanıyordu. Son olarak Erdoğan MHP’nin getirdiği af tasarısına, “50 bin uyuşturucu suçlusunun olduğu bir dönemde bağışlama çıkaramayız. Bizler uyuşturucuları affeden bir iktidar olarak mı anılacağız” diyerek aleyhinde çıkmıştı.

Bahçeli de bunun üstüne ‘Fuzuli bir demagoji’ demişti

Bahçeli’den Erdoğan’ın Bağışlama Açıklamasına Tepki: ‘Teklifimizi Uyuşturucu Temeline İndirmek Fahiş Bir Hatalı, Fuzuli Bir Demagojidir’ – Bahçeli bugünkü grup toplantısında da konuyla ilgili istikrarlı söylemine devam etti.

‘Sözünden Dönmek yok geri dönüş yok’

s-35146333ae10e9adcdc5bef2745166eaf5eec4Konuşmasında “MHP gücünü milletinden alır, itibarını ecdadından alır. Tepede Olan başlıyız tok başlıyız. Özümüz birdir. Kandırma nedir bilmeyiz. Çünkü biz milliyetçi hareket partisiyiz. Verdiğimiz bir sözü unutamayız” cümlelerini kullanan Bahçeli şöyle dedi: “TBMM ye sunduğumuz kanun teklifi bir affetme değildir. Toplam yedi maddeden oluşmaktadır. Kanun teklifimiz 3. Maddesindeki hangi suçların olduğu bellidir. Milletimize neyi söylediysek onu yerine getirme peşindeyiz. Sözünden Dönmek yok geri dönüş yok.”

“Hiçbir ittifak, değil sayılması, tez ve önermelerinin görmezden gelinmesiyle ayakta kalmayacaktır”

“Hiçbir ittifak, yok sayılması, tez ve önermelerinin görmezden gelinmesiyle ayakta kalmayacaktır”“Hiçbir ittifak, yok sayılması, tez ve önermelerinin görmezden gelinmesiyle ayakta kalmayacaktır” “Oyun bozanlık yapmıyoruz, tekere çomak sokmuyoruz, pişmiş aşa su katmıyoruz” sözleriyle konuyu AKP ile yapılan işbirliğine getiren Bahçeli şöyle devam etti: “Kendi göbek bağımızı kendimiz kesmeye hazırız. Hiçbir ittifak, değil sayılması, çabuk ve önermelerinin görmezden gelinmesiyle ayakta kalmayacaktır. Diğer tarafın üstten bakması, parmak sallamasıyla yaşamayacaktır. Pozisyon hatırlatması, çatladı-çatlıyor ihbarlarıyla, şartların kollanmasıyla varlığını idame ettiremeyecektir. Dürüstlük olmadan eşitler arası ilişki sürmeyecektir. Bazıları sevinç taklaları atabilirler. Tartışmalara son vermenin vakti yoktur. Bu kronik süreci uzatmanın alemi yoktur. Herhangi bir ittifak beklentimiz, arayışımız, niyetimiz bundan böyle kalmamıştır.”

“Lokal seçimlerde kendi adaylarımızla demokratik mücadelemizi yapacağız”

s-9578705a2191b69e2fe455f8f5e78e13ca60bc“Biz başkasına benzemeyiz MHP’yiz.” diyen Bahçeli keza “İşin tadı kaçtığından zorunlu görüşmelerle bir yere varmanın imkanı yoktur. Oyalanmaya, milleti aldatmaya, umutlarla oynamaya ihtiyaç yoktur. Kendi yolumuzu yalnızca kendimiz çizeceğiz. Yerel seçimlere kendi adaylarımızla, kendi amblemimizle katılıp Türkiye’nin her tercih bölgesinde demokratik mücadelemizi yapacağız.” açıklamasını yaptı.

Bahçeli’nin bu açıklamaları sonrası sosyal medyadan da farklı yorumlar geldi…

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın