rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Bahçeli Erken Seçim Çağrısı Yaptı ve Tarih Verdi: 26 Ağustos

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında Türkiye gündemini değiştiren bir söylev gerçekleştirdi ve erken tercih çağrısı yaptı. ‘Türkiye’nin bu şartlarda 2019’u bekleyemeyeceğini’ ifade eden Bahçeli, Cumhurbaşkanı ile milletvekili genel seçiminin 26 Ağustos’ta yapılmasını önerdi. MHP liderinin erken tercih çağrısına hükümetten jet yanıt geldi ve Hükümet sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bozdağ teklif için “Yetkili organlarda değerlendirilir” dedi. Esas muhalefetten gelen cevap ise “hodri meydan” oldu.  CHP sözcüsü Bülent Tezcan “Açıklamayı Tek adam kolalisyonun sözcüsü Bahçeli yaptı”yorumunda bulundu. 

Bahçeli Erken Seçim Çağrısı Yaptı ve Tarih Verdi: 26 AğustosBahçeli Erken Tercih Çağrısı Yaptı ve Tarih Verdi: 26 Ağustos MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında erken tercih çağrısında bulunarak şu değerlendirmeyi yaptı:”Zorunlu harmoni yasalarının çıkarılmasının akabinde MHP takdir ve seçim hakkını seçimlerin erkene alınmasından yana kullanacaktır. Bu işi daha pozitif uzatmaya lüzum yoktur. Kaosa oynayanların oyununu yarmak şarttır. ‘Seçim var mı yok mu, erken mi olacak zamanında mı yapılacak?’ anlaşmazlık ve çekişmelerine son verilmesinin vakti gelmiştir.”

’26 Ağustos’un Malazgirt’in yıl dönümünde yeni bir zafer ruhu ile Cumhurbaşkanını seçmeli ve en akla uygun ve mantıklı yoldur’

s-52affa23b0d41c2d171c3e1f54d762b6d86f8eSeçimlerin mümkün tarihine ilişkin görüşlerini de açıklayan Bahçeli, şöyle devam etti:”26 Ağustos 2018 Pazar günü, yani Malazgirt Zaferi ile Büyük Taarruzumuzun sene dönümlerinde, Türk milletinin yeni bir başarı ruhuyla sandığa gidip keza Cumhurbaşkanı ayrıca de milletvekili genel seçiminde Türkiye düşmanlarına hak ettikleri dersi vermesi en akla yatkın, en akılcı, en akılcı, en demokratik yoldur.”

Hükümet sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’dan jet yanıt: ‘Yetkili organlarda değerlendirilir’

s-4c925309e827ee75dda1f0be7cf296b722fcabBaşbakan Yardımcısı Bozdağ, MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin erken tercih açıklamasının sürpriz olup olmadığı sorusuna, “Ben de sizinle birlikte öğrendim. Konu, partinin yetkili organlarında değerlendirilir ve bir açıklama yapılır.” dedi.

Ve erken tercih Türkiye’nin gündeminde… Sosyal medyadan tepkileri ve yorumları derledik

s-ac2e7b8fdaf7dcd68de98512d0490b84a73ce7

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın