rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Avukatı 5 Gündür Haber Alamıyoruz Demişti:

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Dışişleri Bakanlığı, avukatının 5 gündür haber alamıyoruz dediği Reza Zarrab hakkında bilgi almak için ABDye yazılı nota verdi.


Türk Dışişleri, ABDye yazılı nota verip ABDyi dolandırma, İrana karşı uygulanan yaptırımları delme, kara para aklama ve ABD bankalarını dolandırma suçlamaları yöneltilen Reza Zarrab hakkında bilgi istedi.

Dışişleri: “Henüz yanıt alınamadı”


Konu hakkında açıklama yapan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hüseyin Müftüoğlu, Zarrab hakkında basına yansıyan iddialardan sonra ABD makamlarından resmen bilgi talep edildiğini ancak henüz bir yanıt alınamadığını belirtti. Müftüoğlu, şunları söyledi:”Rıza Sarraf hakkında basına yansıyan haberler üzerine Washington Büyükelçiliğimizce ABD makamlarından resmen bilgi talep edilmiş olup henüz bir yanıt alınamamıştır. Konu takip edilmektedir.”

Ne olmuştu?


ABD’de 27 Kasım’da jürili duruşması başlayacak olan İran asıllı Türk Reza Zarrab’ın nerede olduğu konusundaki belirsizlik devam ediyor.ABD Adalet Bakanlığı’na bağlı Federal Cezaevleri Bürosu’nun internet sitesindeki resmi kayıtlarda, ‘09135-104’ kayıt numaralı Reza Zarrab’ın 8 Kasım 2017 tarihinde cezaevinden tahliye edildiği bilgisi yalanlansa da geçerliliğini koruyor.Davayı kovuşturan New York Güney Bölgesi Federal Başsavcılığı sözcülerinden “Zarrab hâlâ gözaltında” açıklaması geldi. Öte yandan Zarrab’ın avukatı Şeyda Yıldırım ise Hürriyet’e yaptığı açıklamada “Serbest bırakıldığı bilgisi doğru değil. Başka bir bölüme alınmış olabilir. Bize de beş gündür bilgi vermiyorlar, hiçbir haber alamıyoruz” demişti.

ABD: “Diplomatik yazışmaların içeriğini açıklayamayız”


Öte yandan ABD Dışişleri Bakanlığı, Amerikanın Sesininnota hakkındaki sorusu üzerine diplomatik yazışmaların içeriğini açıklayamayacaklarını, ancak herhangi bir suçlama veya devam eden soruşturmalarla ilgili her türlü sorunun ABD Adalet Bakanlığı’na iletilmesi gerektiğini belirtti.

Türkiyenin notası sosyal medyada da geniş yankı buldu…

Irakta Askerlerimizin başına ABD askerleri çuval geçirdiğinde Akp iktidarı ABDye nota göndermedi.Sarraf için nota gönderdi.— Av.Mahmut TANAL (@MTanal) 15 Kasım 2017597 gün önce -sarrafın tutukluluğu türkiyeyi ilgilendiren konu değildirbugündışişleri sarraf için abdye nota verdi pic.twitter.com/cD12eBYeEq— mustafahos (@mustafahos) 15 Kasım 2017Erdoğan:”Reza Zarrab konusu Ülkemizi ilgilendiren bir konu değildir” diyeli 8 ay, Zarrab için ABDye Nota vereli bir saat oldu pic.twitter.com/63oXoTGvPJ— Kaç Saat Oldu? (@kacsaatoldunet) 15 Kasım 2017147 farklı ülkede 5531 Türk vatandaşı tutuklu. Hükümet, ABD’ye nota vererek , sadece Rıza Sarraf’ın durumunu merak ediyor. Ben de, ister istemez, bu durumu merak ediyorum..— Atilla Kıyat (@atillakiyat) 15 Kasım 2017Türkiye Amerikada hapishanede olan İranlı Rezza Zarrap dan haber alınamadığı gerekçesi ile ABDye nota verdi. Zarrap adete bir Ülke meselesi haline getirildi. Rezza Zarrap neden bu kadar korunuyor?!.— Ahmet Sevinç (@ahmetsevinc16) 15 Kasım 2017

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın