rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Anne Şikâyetten Vazgeçti: Cinsel İstismara Uğrayan 14 Yaşındaki Çocuk, Üvey Baba ile Benzer Evde!

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

14 yaşındaki Ayşe, 3 yıl her tarafında üvey babası tarafından cinsel istismara uğradı. Ayşe sonra evden kaçarak devlete sığındı. Üvey babaya 25 sene hapis cezası verildi. Lakin önce anne, sonra Ayşe şikâyetlerini geri çekti. Ve minik kız hemen her tarafta üvey babasıyla aynı evde. Yaşananların en başından beri takipçisi olan Avukat Burcu Erten de “Bir hukukçu olarak Ayşe’nin yönlendirildiğini, hatta zorlandığını düşünüyorum. Dosyaya bakan hukukçular da bir şeylerin yanlış gittiğini mutlaka anlayacaktır.” yorumunu yaptı.

s-e11c823a226d706bb993e5ec7d8a317f314514 Hürriyet’ten Salim Uzun’un haberine göre, Antalya’da 10 yaşından bu yana üvey babasının istismarına uğradığını söyleyerek devlete sığınan Ayşe K. (14), annesi, tecavüzle suçlayarak boşandığı Y.S. ile barışınca şikâyetini geri çekti. Ayşe, 2 sene sürdürdüğü hukuk mücadelesi sonucu, 25 yıl hapse çarptırılan üvey babayla yeniden benzer çatı aşağıda yaşamaya başladı.

Avukat Burcu Erten: “3 yıldır küçük bir kızın maruz kaldığı iğrençliği ortaya çıkarmaya çalışıyorum”

s-d9ca96d6959360adb31aea51cf05190bd62fdeUfak Ayşe’nin dramını anlatan Avukat Burcu Erten, “Bütün 3 yıldır minik bir kızın maruz kaldığı iğrençliği ortaya çıkarmaya çalışıyorum. Bu süreçte tüm raporlara karşın üvey babaya 2 kere beraat kararı verildi ancak ne Ayşe ne de ben mücadeleden vazgeçtik. Ta oysa üvey baba 25 sene hapis cezasına çarptırılana kadar” dedi.

“Anne sustu, şikâyetinden vazgeçti”

s-16e33990a77687e4773a51f72b651ea90d50d0Antalya Alan Adliye Mahkemesi 8. Canice Dairesi kadar verilen 25 yıl hapis cezasının derhal gerisinde bazı gariplikler yaşandığını savunan Erten, şöyle devam etti:“Y.S.’ye hapis cezasının verildiği son duruşmada anne şikâyetinden vazgeçti. Kendisine zorlama altında olup olmadığını sordum. Sustu. Lakin Ayşe direndi. Şikâyetinden vazgeçmedi. Hapis cezası çıkınca Yargıtay kararını beklemeye başladık. Bu sırada anne H.’nin iddialar sebebiyle boşandığı eski eşi Y.S. ile her tarafta bir araya geldiğini öğrendim. Anında akabinde de ayrıca anne keza de Ayşe şikâyetini geri çekti.”

“Ben 14 yaşındaki bir çocuğun hayatının daha pozitif kararmasını istemiyorum”

s-cc0700ce491790ecb0eb50fc62097d5ee6e221Keza noter kanalıyla görevinden alındığını belirten Erten, “Ayşe, ifadesinde anne ile babasını dağıtmak için yalan söylediğini, üvey babasını boş yere suçladığını belirtmiş. Ve şu an üvey babası ile aynı evde yaşıyor. Yani küçük Ayşe’yi maalesef kurtaramadık. Ayşe’nin okuldan alındığını da öğrendim. Teyzesi ile kesintisiz görüşüyorum. Onlar da baş döndürücü. Derhal Yargıtay’dan gelecek kararı bekliyoruz. Her şeye rağmen adalete güveniyorum. Bir hukukçu olarak Ayşe’nin yönlendirildiğini, hatta zorlandığını düşünüyorum. Dosyaya bakan hukukçular da bir şeylerin hatalı gittiğini mutlaka anlayacaktır. Ben 14 yaşındaki bir çocuğun hayatının daha pozitif kararmasını istemiyorum.” açıklamasını yaptı.

Ayşe K.’nın teyzesi: “Okuldan alıp çocuk gelin yapacaklar”

s-32bcdaaa2877be7494ebc41cf826c4b823b173Ayşe K.’nın teyzesi S.Ö. ise şunları anlattı: “Kardeşim fikir almaz bir şekilde şikâyetini geri çekti. Bu kararı sonrasında kendisiyle görüşmeyi kestim. Çünkü yaşananların en yakın tanığı benim. derhal nerede olduklarını bile bilmiyorum. Yeğenimin durumuyla ilgili de şok edici bilgiler aldım. Ayşe okuldan küskün. Bu süre içinde öz babasını arayıp, ‘Ben bir güvenlik görevlisiyle nişanlandım, evleneceğim’ demiş. Olayı halası da doğruladı. Ayşe daha 14 yaşında. Başına gelenler yetmiyormuş gibi bir de çocuk gelin mi olacak? Biz Ayşe’yi kurtaramıyoruz fakat şayet devlet bir çare bulabilir.” Yaşananlar sebebiyle üvey baba Y.S. ve anne H. ile görüşmediğini, Ayşe’nin öz babası olan kardeşinin de ağır depresyon geçirdiğini vurgulayan hala D.K. ise “Şaşkınım. Şikâyetten niçin vazgeçildiğini çözemiyorum” dedi.

Haber, sosyal medyanın gündeminde…

Hem bakınız

Sadece Psikolojik Travmaya Yol Açmıyor: Çocuklukta Yaşatılan ‘Cinsel Taciz’ DNA’yı da Değiştiriyor!

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın