rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Almanya’da Bir Üniversitenin Düzenlediği Tartışmalara Yol Açan Mastürbasyon Semineri

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Almanya’da bir üniversite, kadınları mastürbasyonla sunmak amacı ile bir faaliyet düzenliyor. Öğrenciler arasında fikir ayrılıklarına neden olan etkinliğin hem pratik ayrıca de teorik kısımlar içereceği ve katılımcılardan havlu, el aynası ve yağlayıcı madde getirmeleri istendiği öğrenildi.

Almanya’daki Bielefeld Üniversitesi’nde 29 Mayıs tarihinde gerçekleşecek olan mastürbasyon workshopu, bir grup muhafazakar öğrenci aralarında büyük ses getirdi.

s-2766b073694fd57283ec07bbc1f26ed6c8c456Welt’in haberine kadar, Hristiyan Halkçı Parti üyesi olan öğrenciler, Genel Öğrenci Komitesi göre yürütülen “Cinsiyeti Toplum Yaratır” temalı etkinlikler zarfında gerçekleşecek seminerin “fena bir şaka” olduğunu düşünüyor.

Genel Öğrenci Komitesi’nin Hareket Haftası etkinlikleri dahilinde gerçekleşecek olan €250 bütçeli seminerde etkinliklerin amaçladığı gibi ciddi cinsiyet tartışmalarını provoke etmeyeceği söylense de, üniversite yönetiminin şikayetlere karşı yapabileceği fazla bir şey değil gibi görünüyor. Çünkü faaliyet öğrenciler göre yoklama ediliyor.

s-4806aa4bba141434928c93891031f36bc520c9Etkinliğin Facebook sayfasına kadar, workshop bir buçuk saat süren iki kısımdan oluşacak ve hem teorik ayrıca de pratik anlatımlar içerecek. böylece de katılımcılardan havlu, ayna ve yağlayıcı madde getirmeleri istenmiş. Pratik kısmında videolar ve içki de olabileceği düşünülüyor. Arkadaşça ve özel bir ortamda gerçekleşecek etkinliğin amacının “aydınlanma ve güçlenme” olduğu da belirtiliyor.Sadece 10 kişinin katılabileceği bu etkinliğin biletleri de şimdiden bitkin.

Etkinliğe “Fena bir şaka” diyen Hristiyan Demokrat Parti Öğrenci Birliği Başkan Yardımcısı Philip Schütze, gerçekleşecek etkinlik karşısındaki şaşkınlıklarını dile getirdi.

s-d6d12ae64e38de7e20efd885a11f27520d1d83“Kuvvet ve cinsiyet ilişkileri ile ilgili ne bilimsel ya da ciddi bir yaklaşma, ne de açık bir tartışma var. Birliğimiz bunun on kadının mastürbasyon yaptığı bir odada gerçekleşeceğini düşünmüyor.”gerçi, üniversite yönetimi üç saat sürecek olan etkinliğin öğrenciler kadar gerçekleştirildiğini ve içeriği üzerinde etkileri olmadığını açıkladı. “Bu etkinlik bir üniversite değil ve üniversite öğrenci etkinliklerinin içeriklerini değerlendirmez. Bu durum özellikle Genel Öğrenci Komitesi göre yapılan tekliflere işler.”

Bu etkinliğin öğrenciler göre sağlanan bütçe ile gerçekleştirilmiş olması da Hristiyan Halkçı Parti üyesi öğrencileri kızdıran başka bir etken.

s-4dd39d3ddc84c0064b0a1cd6e1eeed0002369fHristiyan Demokrat Parti Öğrenci Birliği başkanı Kathrin Krause şöyle diyor: “Etkinliğin bütçesini ve öğrencilerin yaptığı dönemlik bağışların bu niyet için kullanılıp kullanılmayacağını anlamak istiyoruz.”

Konunun ülkemizde de goygoyu derhal üretilmiş tabii…

Üniversite kapsamındaki Hareket Haftası’nda hem öteki workshoplar, film gösterimleri ve konserler de olacak.

s-a13a7dbc200185c7eafcf303c66998d3983d57Katılımcılara iyi eğlenceler, ne diyelim…

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın