rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Alaattin Çakıcı’dan Karar Gazetesi Yazarlarına Ölüm Tehdidi: Yapı Önünde Polis Bekliyor

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Organize kabahat örgütü liderliğinden tutsak bulunan Alaattin Çakıcı, Karar gazetesinin patronu ve 6 yazarını, gazetenin kendisiyle ilgili bir haberi sebebiyle ölümle korkutma etti. Korkutma sonrası Karar’ın binası önünde polis arabulucu beklemeye başladı.

s-176b39b7969f449d48c816eca724ef2928d79f Alaattin Çakıcı, 24 Haziran seçimlerinin ardındaki Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hitaben yazdığın yazının Karar gazetesi tarafından ‘Erdoğan’a onur kırıcı sözler’ başlığıyla haberleştirilmesinin arkasında gazetenin patronu Mehmet Aydınlatılmış’ı ve 6 yazarını niyet aldı.

“Sevenlerimce görüldükleri yerde şüphesiz cezalandırılacaklar”

s-df502325d39f7409bba865da58fc5373dd82c7 “Ömrümde zarar vereceğim adama her zaman evvelden haber verdim” diyen Çakıcı, peşinde gazetenin patronu Mehmet Aydınlatılmış, Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Kiras ile birlikte yazarlar Hakan Albayrak, Etyen Mahçupyan, Akif Beki, Gürbüz Özaltınlı ve Ali Bayramoğlu’nun isimlerini sıraladıktan sonra şöyle dedi:“Türkiye ve yurtdışındaki bütün sevenlerimce görüldükleri yerde elbette cezalandırılacaktır. İşte sevenlerim ‘Abi vur de ölelim, öl de ölelim’ diyenlere, kim beni seviyorsa çağrımdır. Görevlerini yerine getirsinler.”Çakıcı korkutma yazısının sonuna, gazetenin bir diğer yazarı olan Elif Çakır için anekdot düşerek,  “kadın olduğu için dokunmayın” ifadelerini kullandı. Alaatin Çakıcı adına açılan ‘alaatincakiciresmi’ isimli Instagram hesabından, Çakıcı’nın imzasıyla paylaşılan tehdit mesajı sonradan kaldırıldı.

Yeni Şafak yazarı Kemal Öztürk, gazetecilere koruma verilmesini gerektiğini söyledi. Bahçeli’nin tercih sürecinde MHP’yi eleştiren gazetecilerle ilgili yayımladığı listeye de atıf yapan Öztürk, “şaşkınız, ne oluyor böyle? dedi.

TRT Haber’den Cihat Arpacık da Karar gazetesinin önünde polis arabalarının beklediğini duyurdu.

Çakıcı’nın gazetecileri ölümle tehdit etmesi sosyal medyanın da gündeminde…

s-5a6439a6a6fd9ce8114e6334904cc6099eb4b8

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın