rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

AKP’li Kadın Kolları Başkanı’ndan Tepki Çeken Paylaşım: ‘Kâfirler Bir Olup Birleşse ne Çıkar…’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

AKP Alanya Kadın Kolları Başkanı Gülay Itina, sosyal ağ hesabından tepkilere neden olan bir paylaşım yaptı. 12 Nisan’da Alanya Kadın Kolları Başkanlığı görevine gelen Itina, “Kâfirler bir olup birleşse ne çıkar… Bizim Reis lakaplı liderimiz var. Reisimizi 24 Haziran’da başkan yapacağız ” diye yazdı. CHP Çukurova İlçe Kadın Kolları Başkanı Sonay Gültekin Özel de konuyla ilgili, “Halkı kin ve düşmanlığa kanına girmek suçundan yargılanmalıdır” açıklamasını yaptı.

s-46c969775258723a5ed3e35eabcd32a8b09ea7 Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine tarafından, CHP Çukurova İlçe Başkanı Zihneti Emre ‘Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a aramak istiyorum. Kendisine oy vermeyen veya oy devretmek istemeyen insanları kâfir bildiri eden AKP Alanya İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Özen hakkında ne düşünüyor? Gülay Özen’in bu sözleri kendisi için ne ifade ediyor?” diye sordu.

İşte tepki çeken o paylaşım

AKP İlçe Bayan Kolları Başkanı Özen, paylaşıma gelen tepkiler üzerine kafirler kelimesinin yanına parantez içerisinde (Bütün Türkiye Düşmanları) ifadesini ekledi. Mesajını, “Kafirler (tüm Türkiye düşmanları) bir olup birleşse ne çıkar… “Reis” lakaplı liderimiz var bizim” diyerek değiştirdi.

‘Yargılanması gerekiyor’

s-269ba1a58aba8935cad66d7925c556fe55cea8CHP Çukurova İlçe Kadın Kolları Başkanı Sonay Gültekin Özel ise “Çağdaş bir ülkenin, kültürlü bir kadını olarak Alanya AKP Bayan Kolları Başkanı Gülay Özen’in kullandığı ifadelerden utandım. Bu çağda bu nasıl bir mantık, bu nasıl bir anlama, bu nasıl bir inanış anlayışlı olmak, anlayabilmek mümkün yok. Ne aramak kâfirler bir olup birleşse? Bu ülkede yalnızca AKP’ye oy verenler mi Müslüman? Gülay Itina’in AKP’den ihraç edilmesi bir şey ifade etmez, anında hakkında soruşturma açılmalı, halkı kin ve düşmanlığa kanına girmek suçundan yargılanmalıdır” dedi

Bu paylaşımın gündeme gelmesinin arkasında sosyal medyadan da tepkiler geldi…

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın