rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Akbelen Yaylası Tokat

Doğanın bizlere sunmuş olduğu güzellikleri içinde barındıran yaylalardan biri de Akbelen yaylasıdır. Akbelen yaylası Tokat’ın Niksar karayolunda 18. kilometrede yer almaktadır.

Nesire yerlerinin arasında alabalık tesisleri gibi burada konaklayıp yemek yiyebileceğiniz yerler barındıran Akbelen yaylası birçok medeniyete ev sahipliği yapmış köklü tarihi ile dikkat çeken yaylalardan biri olarak tanınır. Çim kayağı,balıkçılık, avcılık için elverişli bir ortam oluşturan Akbelen yaylası,1600-1800 rakımları arasında yer almakta, yeşilliği ve suyuyla ziyaretçilerini büyülemektedir. Oldukça çeşitli çiçek türlerine de sahip olan Akbelen yaylası çiçeği ve yeşilliğiyle birleşen suyunda mükemmel bir doğa manzarası sunmaktadır. Her yıl binlerce turistin uğrak noktalarından biri olan Akbelen yaylasında yiyecek ve içecek başta olmak üzere konaklama için de bazı pansiyonlar ve tesisler bulunmaktadır.

Yorum bırakın