rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

9 Aydır Oğlunun Mezarında Yaşıyor: ‘Ölümüne Yol Açanlar Canice Almazsa Hayatıma Son Vereceğim’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Şanlıurfa’da, 9 ay önce araba çarpması sonucu ölen motosiklet sürücüsü Yusuf İzzetin Toprak’ın babası Mehmet Toprak, oğlunun mezarında yatıp kalkıyor. 21 yaşındaki oğlunun ölümünde kusuru olanların cezalandırılmasını isteyen baba, “Oğlumun ölümüne dayanamıyorum, kimse canice almadı, olan benim oğluma oldu” diyerek gözyaşı döküyor.

s-dbdbe142fb72b25e552b5686a43dc93f7d9538 Trambüs Projesi sebebiyle ulaşımın tek şeritten sağlandığı Haleplibahçe Caddesi’nde, 27 Şubat günü otomobil, Yusuf İzzetin Toprak’ın kullandığı motosiklet ile çarpıştı. Kazada, motosikletten yola savrularak başını kaldırım taşına çarpan Toprak olay yerinde yaşamını yitirdi. Askere gitmeye hazırlanan Toprak,Süleymaniye Mahallesi’ndeki Mehmetçik Mezarlığı’na defnedildi.

Geceleri de mezarlıkta kalıyor

s-8da2aa9f49b5efa6c961adff46d3a97efeb444 İnşaat işçisi baba Mehmet Toprak ise oğlunun ölümünü bir türlü kabullenemedi. Günlerini oğlunun mezarında geçiren baba, ilerleyen zamanlarda geceleri de mezarlıkta kalmaya başladı. Oğlunun mezarının yanından bir lahza olsun ayrılmayan Mehmet Toprak’ın, eşi ve 4 çocuğu ise yakınlarıyla komşularının yardımıyla geçiniyor.

“Oğlumun ölümüne niçin olanlar hayatlarını kaza öncesi gibi sürdürüyor”

s-d650dc643aa352d512464907a073a023391be5 Oğlunun ölümüne tek şeride düşürülen yolda tedbir almayan Karayolları ve belediye ile ters yöne giren otomobil sürücünün neden olduğunu fakat hiçbirinin cinayet almadığını öne süren acılı baba, “Oğlum ihmaller zinciri sonrası hayatını kaybetti. Benim acım ilk günkü gibi taze. Oğlumun ölümüne, ailemizin dağılmasına ve benim mezarlıkta yatıp kalkmama neden olanlar yaşamlarını kaza öncesindeki gibi sürdürüyor. Oğlumu hayattan koparanların cezalandırılması için Cumhurbaşkanımızdan takviye istiyorum” dedi.

“Olan benim oğluma oldu”

s-ea9752e513e097c27969caf655379eb8c7f311 Sadece banyo yapmak için eve gittiğini, bu sırada eşi ve çocuklarını gördüğünü anlatan Mehmet Toprak, şöyle konuştu:”Oğlum nişanlıydı, kazadan 21 gün sonra askere gidecekti. Asker dönüşü evlendirecektim. Çocuğum Balıklıgöl’den eve gelirken, zıt yöne giren arabanın çarpmasıyla ölüyor. Oğlumun ölümüne dayanamıyorum. Oğlum öldü lakin kimse ceza almadı. Oysa o kazada hem otomobil şoför hem belediye ayrıca de Karayolları suçlu. Fakat hiçbirine bir şey olmadı, olan benim oğluma oldu. Eğer oğlumun ölümüne yol açanlar canice almazsa hayatıma son vereceğim.”

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın