rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

16 Yıldır Süren Mağduriyet: Tamir Edilmeyen Asansör Yüzünden Engelli Öğretmen Giriş Katına Hükümlü Oldu

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Samsun’da bulunan 3 katlı Vezirköprü İmam Konuşmacı Ortaokulu’nda tahsis yapan fiziki engelli Türkçe öğretmeni Cemil Şahinoğlu, okulun asansörünün 16 yıldır bozuk olması nedeniyle yalnızca antre katındaki sınıflarda derse girebiliyor. Şahinoğlu, buluşma zamanlarında hoca odasına meslektaşları kadar merdivenlerden taşınarak götürülüyor. Mağduriyetin giderilmesi için yapılan başvurulardan ise bir netice alınamadı. 

s-79522da8db13ffc8144e98297cf1757c7e21f2 Vezirköprü ilçesinde 2000 yılında Gazi Pansiyonlu İlköğretim Okulu adıyla hizmete açılan bugün ise Vezirköprü İmam Konuşmacı Ortaokulu olarak hizmet veren okulda bulunan asansör yaklaşık 18 yıldır arızalı olması sebebiyle kullanılamıyor. İmam Konuşmacı Ortaokulu’nda 2002 yılından bu yanlamasına tahsis yapan fiziksel engelli Türkçe Öğretmeni Cemil Şahinoğlu, okulun asansörünün çalışmaması sebebiyle mağdur oldu. Tekerlekli sandalyeyle yaşamını sürdüren Şahinoğlu, asansörün çalışmaması sebebiyle 16 yıldır okulun yalnızca antre katında bulunabiliyor.

Kantin, kütüphane ve öğretmenler odasını kullanamıyor

s-f6cd4080ac65ea902a2e7df8b169f6c5be6a37 Okulun üstteki katlarında yer alan öğretmenler odası, kütüphane, kantin gibi bölümleri ise hiç kullanamayan Şahinoğlu, yalnızca giriş katta bulunan sınıfların Türkçe derslerine girebiliyor. Yapılacak toplantı programlarında meslektaşlarının merdivenlerden kendisini sandalyesiyle taşımasıyla öteki katlara çıkabiliyor. Yaşadığı mağduriyet nedeniyle asansörün yaptırılması için dilekçeyle başvuran Şahinoğlu, bu zamana dek olumlu bir netice alamadı.

“İl Ulusal Eğitim Müdürlüğü ‘Biz bunu yapamayız’ dedi”

s-7b2abe355776b4f51b4d4c18ec37da5ce831fb Türk Eğitim Sen 2 Nolu Şube Başkanı Bünyamin Kamçi, Şahinoğlu’nun çok büyük bir mağduriyet yaşadığını belirterek “16 yıldır bu okulda görev yapan engelli öğretmenimiz Cemil Şahinoğlu arkadaşımızın buradaki çilesi hiç bitmedi. Açıldıktan daha sonra asansörü çalışmayan bir okulun alt katında tahsis yerine getirmek zorunda kalan, hiçbir vakit okulun öğretmenler odasına, akarsu ocağına, kantinine gidemeyen, merdivenlerini aşamayan öğretmenimiz oysa arkadaşlarının aracılığı ile onların merdivenleri çıkarmasıyla üstteki katlara çıkabiliyor. Bu konuda yetkililere her zaman başvuruda bulunulmasına rağmen hiçbir çözüm yolu bulunmadı. 16 yıldır okulun giriş katında atama yerine getirmek zorunda kalan hoca arkadaşımız geçen yıl başvuru vermesine karşın konu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, arkasından İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ulaştı fakat arkasından yazı fazla enkaz okula geri geldi. Bahane ‘Biz bunu yapamayız sizler bunu kendi imkanlarınızla gerçekleştirmek zorundasınız.’ Böyle bir anlayışı biz kabul etmiyoruz. 1 yıldır resmi yazışmaların sonucunu bekledik sabrettik. Fakat bu vurdum duymazlığın ortadan kalkması gerekli” dedi.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın