rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Yeni Bir Çiftlik Bank Vakası: Bu Kez de ‘Çörek Otlu Kahve’ ile Saadet Zinciri Kurdular

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Binlerce kişiden toplanan paralarla ve aza sayısının hayli fazla olmasıyla hala adından söz edilen saadet zinciri Çiftlik Bank’ın yankıları ve soruşturmaları devam ederken yerine bir yenisi daha eklendi. Oluşturulan yeni oluşumun çörek otlu kahve, ozonlanmış zeytinyağı ve yaşlanmaya aleyhinde krem gibi ürünler aracılığı ile etkinlik yürüttüğü öğrenildi.

“Hakkımızdaki iddialar, rakip firmaların kumpasları.”

s-6e6af7c99f3b5d00abc4e5d58e8645949afd65Türkiye genelinde 10 bin kişinin para yatırdığı sistem hakkında pek çok kişi ‘dolandırıldıkları’ iddiasıyla savcılığa başvuruda bulundu. Şikayetler üstüne inceleme başlatan bakanlık müfettişleri, hazırladıkları raporda sisteme yeni aza dahil edilerek para toplamaya dayalı piramit sistem olduğunun kaydedildiğini belirtti. Şirket sahibi Fatih Eke, “Hakkımızdaki iddialar, karşı taraf firmaların kumpasları. Bakanlığın hakkımızdaki raporu ise eksik” ifadelerini kullanarak suçlamaların yalan yanlış olduğunu bahis etti.

Yeni aza olanların paralarıyla eski üyelerin paraları ödeniyor.

s-dd15b9a7d43d48bc9e168360c07bb74c416c0fHürriyet’ten Dinçer Gökçe’nin özel haberine kadar, ek gelir olmak isteyen ya da daha kolay yoldan para isteyenler kurulu sistem olan ‘saadet zinciri’ne aza oluyor. Yeni aza olanların parasıyla eski üyelerin paralarının ödendiği sistemde bulunan listeye eklenen Nwork International Sağ. Güz. Ve Tic. Paz. AŞ., kutusu 52 lira olan çörek otlu kahve, 86 liraya ozonlanmış zeytinyağı, 174 liraya yaşlanmaya karşısında krem satışı yapıyor.

Etkinlikler mercek altına alındı.

s-54a72edd41baaa9e5d66fa9dfe6e6ac06ffa81Sisteme dahil almak için 250 TL ile 5250 TL arasında değişen tutarlardan oluşan 5 paketten birini elde etmek gerekiyor. Sisteme yeni üye kazandıran birey ise ‘referans bedeli’ adı aşağıda gelir elde ediyor. sosyal ağ platformlarının yanı sıra değişik illerde toplantılar yapan şirket, faaliyetlerini arttırırken şikayetler üstüne harekete geçen bakanlık müfettişleri İstanbul, Esenyurt’ta yer alan şirketin faaliyetlerini mercek altına aldı.

Site erişime kapatıldı.

s-df81583f3dc70ae86e3640b048f34b13f3f255Bakanlık müfettişleri sistemin piramit sistemine dayalı olduğunu ve yeni üyelerin sisteme dahil edilmesiyle gelir elde edildiğini belirtti. Gümrük Müfettişleri Bedirhan Bedir ve Bülent Yıldız hazırladıkları raporda,  Nwork isimli sitenin erişime kapatılması talep etti. Istek sebebiniin Tüketicinin Koruması Kanununa aykırı etkinlik yürütmesi olduğunu belirtilirken, Nwork yetkilileri rapora itiraz etse de sonuç değişmedi. Nwork yetkilileri, erişime kapatılan sitenin adı Nworkinternational biçiminde değiştirerek faaliyete devam etmesi yönünde çalışmalara başladı.

Sosyal medyadan da tepkiler gecikmedi…

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın