RİZE DE GİDİLECEK KAFELER

Rize yerli ve yabancı pek çok turistin gözde yerlerinden birisidir. Tarihsel mirası turistlerin tarih merakını cezbedecek kadar fazla olması dolasıyla gezilecek yerlerin başında yer alıyor. Rize’nin diğer bir harika tarafı ise yeşilliklerle kaplı doğasıdır. Yeşilliği o kadar fazladır ki uçsuz bucaksız ormanlar ve tarlalar herkesin merakını cezbetmiştir. Yeşillikler dolayısıyla havası oksijence zengin ve insanın ruhunu rahatlatacak kadar dingindir. Rize de hem tarihi yerleri görmek hemde bu yeşilliğin tadına bakmak için aynı zamanda da dinlenmek için bir kafe arıyorsanız doğru yere geldiniz. Şimdi bu kafelerden bazılarını sizlere tanıtalım:

İskele Kafe

Rize sahilinde bulunan bir kafedir. Denizin eşsiz manzarasına bakarak bu kafede dinlenme şansını yakalayabilirsiniz. Kafe geniş bir mekan hem içeride hemde dışarıda masalar bulunmakta. Kışın kafenin iç mekanın da bile deniz manzarasını izleyebilirsiniz. Kışın havalar soğuk olduğundan dışarı kullanılmamaktadır. Yazın havaların ısınmasıyla dış mekanı da kullanan kafe yaz kış hep dolu olmaktadır. İnternete ki oylamada 5 üzerinden genelde 4.7 alan kafe müşterilerini memnun etmekte başaralı olduğu söylenebilir.

Anka Kitap Kafe

Her il de kitap kafeler olur. Her kitap kafede diğerlerinden bir farkı olsun ister ve aynı konseptte farklı içerikler yaratmaya çalışır. Anka kitap kafede bu kafelerden birisidir. Fındıklı da Cumhuriyet Mahallesinde bulunan kafeyi gidenler rahatça bulabilmektedir. Kafe insanların kafeye bakış açısını değiştirmeye amaçlamıştır. Anka kitap kafe sanatsal tasarımlı dekoratiflere ev sahipliği yapmaktadır. Giden müşteriler kafenin rahatlığında eşsiz dekoratif manzarasını izleyebilmektedir. Adından da anlaşıldığı gibi gençlerin gerek ders çalışmak için gerekse romanlarını değişik bir ortamda okumaları için harika bir avantaj sağlamaktadır. Müşteriler kafeyi beğendiklerini internet ortamından verdikleri oyla belirtmişlerdir. 5 üzerinde 4.6 alan kafe müşterilerine olan nazik davranışlarıyla her geçen gün kitlesini arttırmaya çalışmaya devam etmekte.

Kahve Çinçiva

Rize Çamlıhemşin de Ortanköy Köyü’nde bulunan kafe müşterilerine bu tesisten hizmet vermektedir. Kafe 2017de mükemmellik sertifikası kazanmıştır. Kafe doğa manzarasıyla müşterilerinin beğenisini kazanmaya çalışmakta ve bu konuda başarılı olduğu da söylenebilir. Kafenin konsepti doğal olmasıyla her şey otantik bir şekilde dizayn edilmiş. Kafe müşteri beğenisini kazanmaya yönelik çalıştığından dolayı internette ki yorumlar çok pozitif olmuştur. 5 üzerinden 4.8 puan alan kafenin tek eksik yanı olarak telefonun az çekilmesi gösterilmiştir. Bununda aslında doğanın tadını çıkarmaya yönelik olumlu etki yarattığı da söylenebilir. Menü bakımdan çok geniş olmamasına rağmen sundukları menüde ki yiyecek ve içeceklerin kalitesiyle bu eksikliği giderilmiş.

Ardesen Belediyesi Yöresel Yemekler Sofrası

Rize merkeze 45 km uzaklıkta bulanan kafe belediyenin nezih kafelerinden birisidir. Kafe deniz manzaralı harika bir doğal güzelliğe sahiptir. Kafeyi Ardesen belediyesi yönetmektedir. Dolayısıyla fiyatlar bakımından diğer kafelerle kıyaslandığında daha uygundur. Menüleri oldukça geniştir. Çalışanlarının müşterilere gösterdikleri ilgi ve alaka en üst seviyede tutulmaktadır. Yiyeceklerin ve içecekleri sosyal medyada oylan müşteriler 5 üzerinden 4.8 vermiştir. Bu kafede yöresel lezzetleri tadabilirsiniz. Yöresel yemeklerde bile oldukça fazla çeşit sunan kafe, müşterilerinin ilgisini çekmiştir. Sabahları kahvaltı hizmeti sunan diğer kafelerle kıyaslamak gerekirse; kafe sabahları açık büfe kahvaltı hizmeti sunmaktadır. Çeşit miktarı fazla olan bu kahvaltıyı diğer kafelere göre daha uygun fiyatta sunmalarıyla da müşterileri kafeye çekmeye çalışmıştır. Temizlik ev hijyene önem veren kafe yaz kış müşterilerine hizmet etmektedir. Kışın iç mekan tam dolarken yazın da denizden dolayı dış mekan tam dolmaktadır.

Yorum bırakın