rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Ruh Cüceliği Nedir

  • Yayınlanan: Sağlık


  • Katılımcı
    #5378

    Ruhsal gelişimini tamamlayamamış olan kişileri tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Çeşitli nedenlerden dolayı ruhsal açıdan fakir olan bu kişilerde duygular diğer insanlar gibi zengin olarak yaşanmaz. Ruhsal bakımdan eksik olan, fakir olan anlamında kullanılan ruh cüceliği çok yaygın rastlanan bir sorun değildir.

    Bu kişiler için tamamen ruhsuz, duygusuz demek acımasızca olabilir, ancak normal insanlara göre olaylardan ruhsal açıdan daha az etkilenen kişiler diyebiliriz. Sıradan insanlar birçok olay karşısında duygulanırken ruh cücesi olan kişilere bu olaylar normal gelmektedir. Ancak ruh cüceliği sorunu olan kişiler toplumda soğuk, hissiz bulunarak dışlanabilirler. Bu kişiler eş ve çocuklarına, ailesine ve çevresindekilere karşı da çok fazla hassas değildir. Sevmediklerinden değil ama sevgilerini göstermedikleri için duygusuz olarak etiketlenirler. İleri derecede ruh cüceliği durumlarında ise diğer hastalıklar da varsa çevresindekilere acı vermekten de hiç etkilenmezler. Bu gibi sorun yaşayanların mutlaka psikologlardan destek almasında yarar vardır.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.