rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Ahmet Kabil Kimdir?

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
34

Ahmet Kabil 14.02.1988 tarihinde Rize’de dünyaya gelmiştir. Kişilik özellikleri bakımından dışadönük, sevecen ve uyumlu yapıya sahip olan Ahmet Kabil çocukluğundan itibaren bu özellikleri destekleyici aile yapısı içerisinde bulunmuştur. Rize kültürü, Rize şivesi ve Rize yöresel özelliklerini içselleştirerek hayatının bir parçası haline getirmiştir. Anadolu kültürünü ve halkını seven Ahmet Kabil özellikle yöresel dilin özünü kaybetmemesi ve dil özelliklerinin korunması konusunda duyarlılık sahibidir. Nitekim ilk olarak kendi yöresi olan Rize şivesi ile kendini göstermiştir. Sosyal medya üzerinde yoğunlaşarak bu alanda hizmet verme yolunda ilerleyerek birçok alanda çalışmalar yürütmüştür.

Çalışma Yaptığı Alanlar

Ahmet Kabil şive ve seslendirme çalışmaları ile ilk kez kendisini göstermiştir. Bir evlilik programında yaptığı Rize şivesi ile izleyicileri eğlendirerek beğeni kazanmıştır. Bu çalışmasının ardından Facebook, İnstagram ve Youtube başta olmak üzere pek çok sosyal medya ağı aracılığıyla Rize şivesi çalışmaları yürütmüştür. Sosyal farkındalık, dayanışma, Rize kültürü, müzik ve sanat ile komedi alanında birçok içerik üretmiştir. Bu çalışmalar büyük ilgi görmüş ve sosyal medyada ilgi gören videolar arasında yerini almıştır. Ahmet Kabil bu çalışmaları yürütürken insanlar üzerinden prim yapmak, insanları rencide etmek ya da ayıplamak gibi bir amaç gütmez. Amacı eğlenceli, dikkat çekici ve özgün içerikler üreterek hem bir kültürün yaşamasına hizmet etmek hem de insanların mutlu olduğunu görmektir. Uzun süre bu çerçeve içerisinde kalarak çalışmalarını yürütürken sosyal medya ile ilgili projeler üzerinde çalışmıştır. Bu projelerden en önemlisi Ajans 180 olmuştur. Ajans 180 ile sosyal medya içerikleri üretmeye, internet siteleri tasarlamaya ve sosyal medya uzmanlığı yapmaya başlamıştır. Bunların dışında Bigo Live ve logo tasarımı gibi konularda da sosyal medya danışmanlık hizmetleri yürütüyor.

Ajans 180

Sosyal medya ile kendisini gösteren Ahmet Kabil bu alanın hem kendi üzerindeki hem de diğer insanlar üzerindeki belirgin etkisi nedeniyle bu alanda çalışmayı hedeflemiştir. Bu hedeflerinin somut ürünü ise Ajans 180 olmuştur. Bu ajans her türlü sosyal medya sorunu ile ilgilenerek özgün tasarımlar üretmeyi hedefliyor. İşini internet ortamına taşıyacak olanlar için profesyonel bir planlama ve içerik üreterek harika bir deneyim sunmanın heyecanı ile hareket ediyor. Ajans 180 pek çok kişinin internet ortamındaki soru işaretlerini giderebilecek argümanlarla donatılarak tasarlanmıştır. Her an dönüt alınabilecek ve yardımlaşılabilecek bir sosyal ağ platformudur.

Ahmet Kabil ve Sosyal Medya

Ahmet Kabil Facebook, Twitter ve İnstagram adreslerinde içerikler üreterek takipçilerinin beğenisine sunuyor. Bu sosyal medya ağlarında yaptığınız yorumlar, eleştiriler ve geri dönütlere değer vererek içerikleri üzerinde düzenleme yapmaktadır. Takipçilerinin istediği içerikler üreterek her türlü istek ve değerlendirme üzerinde titizlikle duruyor. Ahmet Kabil bu çalışmalarının yanında gündemdeki müziklerle ilgili de şive ve dublaj çalışmaları yapıyor. Ahmet Kabil bu çalışmalarının arasında çocukları da unutmayarak birçok okula kitap yardımında bulunmuştur. Bu kitaplarla kurulan kütüphanelerden birçok öğrenci yararlanmaktadır.

Rize’de Teröre Tepki

2015 yılında Dağlıca bölgesinde terör örgütü tarafından hain bir saldırı sonrası 16 askerimiz şehit edilmişti. Bu saldırılar sonrası Rize halkı büyük bir protesto arayışına girmiştir. Rize halkının bu arayışına bir etkinlik oluşturarak Ahmet Kabil cevap vermiştir. Teröre karşı evde silah sıkma eylemi gerçekleştirmek için etkinlik oluşturmuş katılacak olanların çok dikkatli olması için defalarca uyarılmıştır. Bu eylem çok fazla dikkat çekmiş ve ülke gündeminde yer edinmiştir. Eylem sıkıntısız bir şekilde gerçekleştirilmiştir. Ahmet Kabil sosyal medyanın gücünü kullanarak terör konusunda farkındalık oluşturmayı da başarmıştır.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
34

Yorum bırakın