Bir kap mama, bir kap su...

Sevimli ve sadık dostunuz; size şirin bir hayvandan daha çok hayatınızı paylaşabileceğiniz bir bireyi ifade ediyorsa, onun minik patilerini öpmeden geçirdiğiniz bir günün sıradan ve anlamsız olduğunu düşünüyorsanız; tebrikler siz gerçekten bir hayvan seversiniz.

Çoğu insan sizin abarttığınızı düşünüyor ve sizi birazcık da deli olmakla suçluyorolabilir; ancak inanın ki sizi sonuna kadar anlıyor ve destekliyoruz.

Çünkü bizlerde tıpkı sizler gibi minik dostlarımızın bizden hiçbir farkı olmayan, hatta insan neslinden daha tatlı ve iyi kalpli olan birer birey olduklarını düşünüyoruz.

Bu yazımızda sadece hayvan severlere ait olan 3 insani duygudan, yani sizleri diğerinsanlardan ayıran bazı özelliklerden bahsetmek istedik.

Gelin,neymiş o özellikler birlikte göz atalım;

Her gün televizyonda gördüğünüz kedi, köpek katliamları karşısında sizler de ağlıyorsanız; iyi kalbi hatrına dünyayı döndürmeyi başaran ve dünyayı daha da güzelleştiren insanlardan olmanız oldukça olası diye düşünüyor ve sizi bu kadar merhametli ve iyi kalpli olduğunuz için tebrik ediyoruz.

 

 

· Merhamet

Onların da tıpkı insanlar gibi soğuklarda üşüdüğünü görüyor; açlıkla savaştıklarının bilinciyle hareket ediyor ve kapınıza bir kap mama bir kap su koyuyorsanız;büyük ihtimalle sizin de diğer hayvan severler gibi pamuk gibi bir kalbiniz var.

Unutmayın ki‘Cennetin kapılarını’ sizin sahip olduğunuz bu merhamet duygunuz aralayacak!

· İyi kalplilik

Hayvanları sevmeyen insanların insanları da sevmeyeceğine inanan birer hayvan sever olarak; gerçek anlamda iyi kalpli insanların hayvanlara her daim iyi davranacaklarını, onlara asla ve asla işkence yapmayacaklarını düşünüyoruz.

· Empati Duygusu

Hayvan severleri diğer insanlardan ayıran bir diğer özellikleri de kimsede olmayan seviyede, yüksek mi yüksek bir empati duygusuna sahip olmaları.

Kendini şirin minik bir yavru kedinin yerine koyan, onun da yaşam hakkı olduğunu hatırlayan hangi insan, onun soğuklarda sokakta kalmasına göz yumabilir ki?

Hayvan severin sanların bir diğer ortak özelliklerinin empati duyguları ile hareket etmeleri olduğunu hatırlatıyor; bol patili bir yaşam diliyoruz.

Pati dostlarınız ile mutlu mesut bir yaşam geçirmeniz dileğimizle…

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları