Günümüzün en büyük sosyal ağlarından İnstagram'da nasıl fenomen haline gelebiliriz hakkında Özlem Kaymakcı'dan önemli ipuçlarını Rizedio kullanıcıları için açıkladı.

Sosyal ağlar birçok kişi için gelir kapısına dönüşmeye başladı. Bunun nedeni ise bazı profillerin yüz binlerce kullanıcıya ulaşmasıdır. Çok sayıda takipçiye sahip olan İnstagram hesapları hikaye, fotoğraf veya video paylaşımları yaparak para kazanabilmektedir. Bu durum aslında birçok kişi tarafından bilinmektedir. İnternette hatta haberlerde paylaşım için binlerce dolar kazanan birçok ünlüyü görmüşsünüzdür. Tabi ünlü olmadığı halde yaptıkları paylaşımlar sayesinde on binlerce takipçiye ulaşan İnstagram fenomenleri de mevcuttur. Benim gibi ünlü olmayan ancak çok sayıda takipçiye ulaşan kişilerin ise İnstagram’da fenomen olma adına uyguladığı bazı taktikler var. Bazı yöntemlerle takipçi sayınızı odlukça yüksek miktarlara ulaştırabilir ve gelebilecek reklam tekliflerine hazırlık yapabilirsiniz.

3. Farklı Olun

Eğer İnstagram’da çok büyük kitlelere ulaşmak istiyorsanız diğerlerinden farklı olmak zorundasınız. Sadece hesap açayım günde 3-5 fotoğraf paylaşım demekle ne yazık ki fenomen olamazsınız. Unutmamanız gereken önemli bir nokta var. İnstagram hesabı açmak kolaydır önemli olan çok sayıda takipçiye erişmektir. Bunun için yeni bir hesap açtığınızda çok fazla olmamak kaydıyla takipçi satın alabilirsiniz. Bu insanların sizin takip edildiğiniz ve önemli biri olduğunuz algısına kapılmalarını sağlar. İlk etapta binlerce hatta on binlerce takipçiye ulaşamazsınız bu nedenle hesabınız yeniyse küçük takipçi kitleleri size yardımcı olacaktır. Bunun dışında paylaşımlarınız alışılagelmişin dışında ve farklı olmalıdır. Sürekli yinelenen paylaşımlar yerine farklı ortamda çekilen fotoğraflar veya daha önce duyulmayan sözler paylaşabilirsiniz. Bu tamamen sizin tarzınızla ilgilidir.

5. Hastag ve @ İşaretlerini Mutlaka Kullanın

Fotoğraf veya video paylaştığınızda mutlaka en az bir adet # işareti kullanarak ne ile ilgili paylaşım yaptığınızı belirleyin. Böylece o alanda yapılan paylaşımlara bakan bir kullanıcı sizin paylaşımınızı da görerek hesabınızı takip edebilir. Paylaşımlarınıza başka hesapların kullanıcı adını eklemeniz de eklediğiniz hesabın takipçilerinin ilgisini çekmenize neden olur. Böylece sizi takip edebilecek potansiyel kitleyi arttırmış olursunuz.

7. Etkileşim İçinde Olun

Takipçilerinizin yaptığı yorumlara veya tığı mesajlara cevap vermeniz onlarla etkileşim içinde bulunmanızı sağlar. Böylece kendinize sadık bir takipçi kitlesi oluşturabilir bunun yanı sıra İnstagram takipçilerinizi arttırabilirsiniz. Diğer fenomen hesaplarla da iletişim kurmanız takipçinizi hızlı bir şekilde arttırmanıza yardımcı olabilir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları