Onlar bir zamanlar kızların duvarlarını süsleyen yıldızlardı...

1. İlhan Mansız

İlhan Mansız

2002 dünya kupası döneminde herkes ekranlara kitlenmişken, genç kızları kendine aşık edip perişan eden birinci adamdı İlhan Mansız. Şimdi neler yapıyormuş, pek ortalarda görünmüyor diye merak edip araştırırken, bulduklarımız karşısında dumura uğradık. Kendisi hala milli sporcu, sadece farklı bir alanda; buz pateni.

2007 yılında katıldığı buzda dans yarışmasında birinci olduktan sonra kariyerine buz pateninde devam etmeye karar vermiş ama sevgilisi ve partneri Olga Bestandigova ile katıldığı 2014 Olimpiyat Oyunları’nda ne yazık ki sonuncu olmuş. :/

2. Emre Aşık

Emre Aşık

Emre Aşık’ın şu an da 42 yaşında olduğuna şok olduktan sonra, o bebek yüzlü adamın şimdi nerelerde olduğuna göz atabiliriz. Üçüncü olduğumuz dünya kupasında ve 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası’da milli takımın efsane kadrosunun bir parçası da Emre Aşık’tı. Ayrıca Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ta forma giymiş ender futbolculardandır. 2010 yılında Çek Cumhuriyeti karşısında giydiği milli formayla jübilesini yapmış ve emekliye ayrıldı.

Listelist magazin servisi olarak Emre Aşık’ı biz en son Aysun Kayacı ile hatırlıyorduk ama kendisi artık bambaşka bir insanla evli, mutlu ve çocuklu.

3. Metin Tekin

Metin Tekin

Aslında o kadar da sarışın olmayan Metin Tekin, Türk standartlarında değerlendirilince sarışın yakışıklılar kategorisine girmiş zamanında. Yeşil sahada fırtına gibi estirdiği dönemde bir de Şevval Sam ile evliliğinden, burnundan düşmüşcesine kendisine benzeyen bir oğlu var. En son NTV Spor’da hala futbola haşır neşir bir halde izliyorduk kendisini.

4. Alpay Özalan

Alpay Özalan

Kendisi için yerli Arnold Schwarzenegger diyerek yanlış bir benzetme yapmıyoruz bizce. 2002 dünya kupası zamanında efsaneleşen topçulardan biri de Alpay Özalan’dı. Bu listeye girmeyi kesinlikle hak ediyor. 43 yaşındaki eski futbolcu, şu anda Eskişehirspor’un teknik direktörlüğünü yapıyor.

5. Tümer Metin

Tümer Metin

Bir zamanlar orta sahanın tozunu attıran yakışıklılardan Tümer Metin’in aslında neler yaptığını çoğu insan biliyor. Onu televizyonlarda sık sık futbol muhabbetleri yaparken görüyoruz. 41 yaşındaki Tümer Metin, hala magazinlerin çeşitli kadınlarla fotoğraflarını çekerek ekmeğini yediği futbolculardan. Yaşlanınca ekstra karizma sahibi olanlardan kendisi de.

6. Erdal Keser

Erdal Keser

Futbol kariyerine teknik direktör olarak devam eden eski yakışıklılardan biri de Erdal Keser. Onun kalpleri erittiği dönemlere herkesin yaşı tutmayabilir ama 55 yaşındaki eski futbolcu, kıvırcık saçları ve mavi gözleriyle zamanında epey popülerdi.

7. Emre Belözoğlu

Emre Belözoğlu

Emre Belözoğlu da 2002 Dünya Kupası kahramanlarından biriydi ve o dönem kadınların bir bölümü de Emre’nin top koşturmasını hayran hayran izliyordu. Hatta o efsane yıldan 2 yıl sonra “Yaşayan en iyi 125 futbolcu” listesine girmişti. Listemizdeki en genç futbol güzellerinden Emre Belözoğlu hala futbolculuktan emekli olmadı. Şu an Süper Lig Ekiplerinden Medipol İstanbul Başakşehir takımında oynuyor.

8. Kubilay Türkyılmaz

Kubilay Türkyılmaz

49 yaşındaki Kubilay Türkyılmaz’ın gözümüzü gönlümüzü açan güzelliği İsviçre’nin havasıdan suyundan mıdır bilinmez. Kendisi soyadının hakkını verecek kadar Türk asıllı olsa da, Galatasaray dışında yıllarca İsviçre Milli Takımında oynadı. Ama gören gözlere sahip futbol meraklısı ablalarımız kendisine mutlaka denk gelmiştir. 49 yaşına bakmadan hala çok yakışıklı olmaya devam ediyor.

9. Semih Yuvakuran

Semih Yuvakuran

Annelerimizin dönemini yakışıklılığıyla sallamış futbolculardan biri de Semih Yuvakuran. En son 2013 yılında havuza atlama yarışmasına katıldığını ve baya da güzel atladığını hatırlıyoruz. Sportif kişiliğini hiç elden bırakmadığını da bu yarışmada herkese kanıtlamıştı.

10. Murat Yakın

Murat Yakın

Türk asıllı bir diğer İsviçreli yakışıklılık gururumuz da Murat Yakın. Ve en son Rusya’nın Spartak Moskova takımına teknik direktörlük yapmakla meşguldü. Murat Yakın’ın futbol kariyeri dışında bir de klip oyunculuğu geçmişi var. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları