GTA 6 hakkında merak edilenleri ve şimdiye kadar ortaya çıkan bilgileri bir araya getiriyoruz... GTA 6 nasıl olacak ve GTA 6 ne zaman çıkacak soruları cevap buluyor!

1. GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?

2016’nın başlarında Rockstar’ın 2016 yılının sonlarına doğru bir AAA kategorisinde oyun duyurabileceği dedikoduları yayılmıştı.  Beklentiler GTA 6 hakkında bir açıklama gelebileceği yönündeydi ancak açıklanan ve fragmanı yayınlanan oyun 

Red Dead Redemption 2

 olunca GTA beklentisi başka bahara kalmıştı. Rockstar’ın yönetcisi Leslie Benzie, GTA 6 için çalışmaların başladığını ağzından kaçırdı. Tam olarak bir tarih söylememiş olsa da otoriteler oyunun 2019-2020 Aralık- Mart ayları arasında çıkışına yüksek olasılık veriyorlar.

2. GTA 6 Nerede Geçecek?

GTA 6 Nerede Geçecek?

GTA 6'nın nerede geçeceğine dair kesin bir bilgi hala paylaşılmış değil. Ancak dedikodulara göre, birden fazla harita ve ülkeye yayılabileceği olasılığı gittikçe ağırlık kazanıyor. Yani oyunda görevler hem ABD’de hem de dünyanın belli başlı bazı önemli şehirlerine yayılan görevler şeklinde gelişebilir.

3. GTA 6 Grafikleri Nasıl Olacak?

GTA 6 Grafikleri Nasıl Olacak?

Aşağıda GTA 6’nın arabalarının oyun içinde nasıl görüneceğine dair bir Redux Mod video örneği de internette dolaşıyor. Elbette bu REDUX mod GTA 6 oyununu böyle görüneceği anlamına gelmiyor. Ancak arabaların gerçekçi tasarımları hakkında ne kadar özenli olunabileceği hakkında bir fikir verebiliyor.

4. Fiyatı ne olur?

Fiyatı ne olur?

Günümüz AAA oyunları 60 dolar / euro bandına sabitlenmiş durumdalar. Bağımsız geliştirici oyunları ise 30 dolar / euro bandında. GTA 6’nın da taş gibi bir AAA olacağı göz önünde alındırılıp uluslararası oyun fiyatlarında 3 yıl içinde bir değişiklik olmazsa yine 60 dolar / euro olarak piyasaya çıkması hiç şaşırtıcı olmaz. Öte yandan ülkemizde birbirleriyle adeta yarışırcasına yükselen döviz kurları ve GTA 5’in çıkış ve mevcut fiyatları karşılaştırıldığında, 250 – 350 TL aralığında fiyatlardan bahsetmek hiç abartı olmaz!

5. Hangi platformlarda çıkar?

Hangi platformlarda çıkar?

Rockstar Games, PC, PS4, Xbox One, PS3 ve Xbox 360 için GTA 5’i ayrı ayrı sunma işini oldukça sevdi. Satış rakamları da bunu gösteriyor olacak ki Red Dead Redemption 2’de de aynısı uygulanmaya çalışılıyor. 2018 baharında PS4 ve Xbox One için çıkması beklenen oyunun belli bir zaman sonra PC’ye de çıkacağına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. GTA 6’ya dönersek, bu oyunun ilk etapta yeni nesil PlayStation ve Xbox konsoluna özel olarak çıkması, belirli zaman aralıklarında PC, PS4 ve Xbox One için de gelmesi pek şaşırtıcı olmaz.

PS3 ve Xbox 360 konsollarının Rockstar cephesinden de mezara koyulması, o konsol kullanıcılarını biraz üzebilir. PS4 ve Xbox One kullanıcıları için ise halen umut var! Nintendo Switch veya başka bir konsol için bir GTA oyunu gelmesine ise pek ihtimal vermiyoruz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları