Rizelilerin daha çok yakalandığı hastalıkları merak ediyorsanız okuyun...

1. Kansızlık

Kansızlık

Rize başta olmak üzere çayın fazla tüketildiği bölgelerde Kansızlık daha fazla görülüyor. Demir eksikliği ile bilinen kansızlığa çayın içerisinde bulunan bakır neden oluyor. Bakır oranı yüksek olan çay vücutta demirin azalmasına neden oluyor.

2. Romatizma

Romatizma

Havasından dolayı Rizelilerin %90'nı bu rahatsızlığa mahkum... Ayrıca romatizma rahatsızlığına sahip olanların bu şehirde yaşaması da zor. Çünkü havası nedeniyle ağrılar uzun süreli ve şiddetli seyrediyor.

3. Astım

Astım

Yine havasının neden olduğu ciddi bir rahatsızlık olan Astım... Rize'de bulunan yüksek nem, çocuklarda astım  başlangıcına neden oluyor.

4. Mantar Hastalığı

Mantar Hastalığı

Cildin devamlı olarak neme maruz kalması mantar hastalığı riskini arttırıyor.

5. Sinüzit Enfeksiyonları

Sinüzit Enfeksiyonları

Nem nedeni ile sinüsler dolar ve nemin devam etmesinden dolayı boşalamayan sinüsler enfeksiyonlanır. Sinüzit enfeksiyonları çok tehlikeli olabilir. Kanaldan direk göze ve genizden direk boğaza ulaşabilir.

6. Akciğer Sorunları

Akciğer Sorunları

Astım gibi solunum rahatsızlıkları ile başlayan bütün hastalıkların bitiş noktası Akciğerlerdir. Yani Astıma neden olan her şey akciğerleride etkiler.

7. Kamburluk

Kamburluk

Özellikle geçimini çaydan sağlayan Rizeli kardeşlerimizin zamanla iskelet yapılarında bozulmalar meydana geliyor. Yaşla beraber kamburlukta görülmeye başlıyor.

8. Bel Fıtığı ve Kireçlenme

Bel Fıtığı ve Kireçlenme

Ekmek parası için saatlerce bükülü kalmak Bel fıtığı ve belde kireçlenmeye neden oluyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları