Yaz kış demeden hemen her zaman sevilerek tüketilen lezzetlerden birisi de mantar çorbası olduğunu söylememiz gerekiyor. Ana yemeklerden önce ikram edilen lezzetlerden biri olarak çorbalar yer alıyor.

Çoğu kişi çorbası asla yapamaz. Bu sebepten dolayı farklı çorba tariflerine de ilk fırsatta girmek ister. Sütlü mantar çorbası malzemeleri neler, nasıl yapılır en çok merak edilen konulardan birisidir. Malzemeleri kolay bulacağından dolayı doğal olarak yapılırken zorluk yaşanmayacaktır.

·        1 paket mantar gerekli

·        1 su bardağı kadar süt

·        1 yemek kaşığı tereyağı

·        3 yemek kaşığı kadar un

·        4 su bardağı su

·        1 tatlı kaşığı kadar karabiber ( tercihe göre)

·        1 tatlı kaşığı tuz

·        1/2 adet limon suyu

Öneri: Mantar çorbanızı daha pürüzsüz hale dönüştürmek istiyorsanız tel yardımı yahut blender ile çırpabilirsiniz. Bu sayede hem görüntüsü hem de lezzeti oldukça iyi olacaktır.

Mantar Çorbasının Yapım Aşaması

Mantarları güzelce temizlemeniz gerekiyor. Küp şeklinde doğramaya başlayın.  Doğranan mantarları limonlu suyun içerisinde sorunsuz şekilde haşlamaya başlayın. Çorba tenceresini alarak tere yağını koyun ve eritin. Ardından unu ilave edin. afif renk alan unun üzerine sütü yavaş yavaş  katmanız gerekiyor. Ardından tuz ve baharatları da ilave edebilirsiniz. Hafif kaynamaya başlayınca kapağını açıp kısık ateşte 5 dakika kadar çorbanızın pişmesini sağlayabilirsiniz. Ne zaman isterseniz isteyin sütlü mantar çorbasını yapabilirsiniz. Küçükten büyüğe hemen herkesin tadabileceği ve yerken mutluluk duyacağı çorbayı deneyebilirsiniz. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları