Nest, yüz tanıma özellikli dış mekan kamerasını Avrupa'da satışa sundu

Google'ın 2014 yılında 3.2 milyar dolara satın aldığı Nest, yüz tanıma özelliğine sahip yeni dış mekan kamerasını Avrupa'da satışa sunduğunu duyurdu. Cihaz 6 aydan pozitif bir süredir Amerika Birleşmiş Devletleri'nde satın alınabiliyordu. Zeki telefon uygulamasına entegre olarak çalışan cihazın detaylarına geçelim.
 
Hem Bkz.OnePlus 6'nın fiyatı ve yeni görseli sızdırıldı

Nest Sırça IQ outdoor yüz tanınma teknolojisine sahip

Nest, yüz tanınma özelliğine sahip iç mekan kamerasından sonradan, Nest Sırça IQ outdoor adını verdiği dış mekan kamerasını da Avrupa'da satışa sundu. Yüz tanıma teknolojisine sahip kamera teorik olarak, tanımlanmamış bir kişiyi tespit ettiğinde alarm veriyor. Böylece bahçenizde oynayan çocuklarınız veya tanıdığınız kişiler için herhangi bir alarm durumu söz konusu olmuyor.
Nest Sırça IQ outdoor, 4K dijital dedektör, HDR ve 1080p HD videonun yanı sıra 12x zoom gibi etkileyici özelliklere sahip. IP66 sertifikası da yer alan cihaz -40 ila 45 derece gibi zorlu hava koşullarında çalışabiliyor. Akıllı telefon uygulamasına entegre bir şekilde çalışan kameranın 379 Euro'dan satışa sunulduğunu da belirtelim.
 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları